Několik vynikajících rolí Marisy Tomei

Dnes slaví Marisa Tomei dost neuvěřitelné půlkulaté narozeniny a jelikož si za ta léta střihla řadu rolí, dostala i Oskara a nikdy nepřestala být živelnou a úžasnou herečkou, pojďme si připomenout Audrey Hepburn naší doby.

MSDMYCO FE007

V roce 1992 natočil britský režisér Jonathan Lynn naprosto nečekaný komediální hit Můj bratranec Vinny, kde spojil Joe Pesciho a Marisu Tomei. Byla z toho nečekaná legrace o mafiánském právníkovi, který není úplně nejlepší, úplně nejchytřejší nebo snad nejdrsnější a musí vytáhnout z téměř jistého lochu ze zločinu obviněného mladíka Ralpha Macchia. Příjemná komedie se stala diváckým hitem a mladičká Marisa Tomei za svůj výkon dostala Oskara! Zlí jazykové tvrdili, že si někdo spletl obálky, jenže chyba lávky. To byl teprve začátek.
only_you

Italské námluvy byly sice komerčním propadákem, ale režisér Norman Jewison rozhodně nenatočil špatný film. Faith na prahu puberty duchové sdělili, že mužem jejího života bude jistý Damon Bradley. Stejné jméno sice vyslovila i cikánka věštící z křišťálové koule dívčinu budoucnost, ale když se vytoužený Damon celých čtrnáct let neobjevil, rozhodla se Faith, že přijme nabídku k sňatku od seriózního, leč poněkud prkenného lékaře a nastálo zakotví v poklidných vodách pohodlného a nudného života. Ale osud je osud. Při zkoušení svatebních šatů zazvonil telefon a mužský hlas oznámil, že je dávným přítelem jejího snoubence, že za několik minut odlétá do Benátek a blahopřeje šťastnému páru k svatbě. Krátce před tím, než zavěsil, aby stihl letadlo, řekl i své jméno – Damon Bradley.

po_cem_zeny_touzi

V komedii Po čem ženy touží hrála sice jen menší roli, ale rozhodně si jí z filmu pamatujete, pokud jste jej viděli, pochopitelně. Nick Marshall (Mel Gibson) je chamtivý šovinistický hlupák, zaměstnaný ve velmi dobře prosperující reklamní agentuře v Chicagu, kterou vede Dan Vanamaker. Ženy jsou pro něj převážně jako tmel v jeho rukou, což podporuje jeho přesvědčení, že je schopen se vmanévrovat do ženské atmosféry. Je přesvědčen, že jedině on má nárok na uvolněné místo kreativního ředitele v agentuře. Ale „jeho“ místo, k Nickově velkému překvapení a zklamání, dostává Darcy Maguire, ambiciózní kariéristická žena, která, zdá se, je předurčena být v neustálém konfliktu s egoistickým Nickem. Marisa Tomei ve filmu hrála roli kavárnice, která touží být herečkou a Nick se jí velice líbí.

wrestler_bild_06

Jednou z nejlepších rolí je ovšem její ztvárnění vysloužilé striptérky ve filmu Wrestler, který jsme zařadili do naší knihy Slavná světová filmová klasika. Wrestler není pozitivním filmem jako je Rocky, není o outsiderovi z ulice, který se probojuje a získá svojí vyvolenou. Ram (Mickey Rourke) je člověk, kterého musíte mít rádi, ale který celý život opakuje stejné chyby i když je jednoznačně schopný rozlišit to, co je správně. Během chvíle si podmaní dav, aby vzápětí udělal další botu, ze které se bude lízat. Jenže to nejde donekonečna. Wrestler tak ve finále vůbec není sportovním filmem a je v něm spousta skvělých scén a hlášek, které vám zabrání v tom, aby jste se jen na chvíli nudili. Herecké výkony jsou skutečně brilantní a to co na plátně předvádí Mickey Rourke je prostě neuvěřitelné. Marisa Tomei je ve filmu také naprosto úžasná, její ztvárnění stárnoucí striptérky, která pod drsnou slupkou skrývá spoustu bolesti a zranitelnosti patří mezi nejzajímavější ženské charaktery posledních let.

V současnosti je Marisa Tomei u Marvelu v těch dementních barevných filmech, ale jistě se s ní setkáme v dalších krásných rolích.

marisa

 

DALŠÍ FILMY NA REALFILM.CZ

Bláznivá, zatracená láska 

Obhájce


ceska animovana klasika_obalka

KOUPIT na KosmasuZDE

Kniha k dispozici v Muzeu Karla Zemana

Přidat komentář

TOPlist