Neuvěřitelná pokračování kultovních filmů

Některé filmy už nejsou jenom filmy, ale doslova institucemi. Jsou to doslova filmy větší, než život a jitří fantazie dalších tvůrců, kteří by se rádi dotkli pomyslného Olympu. Mohou mít ale filmy jako Blade Runner, Sedm nebo 2001: Vesmírná Odyssea mít vůbec pokračování?

2001-vesmirna-odysea-7

2001: Vesmírná Odyssea vs. 2010

 

Kubrickův vesmírný epos 2001: Vesmírná Odyssea si získal takovou kultovní proslulost jako málokterý film, proto filmovým světem zavládlo celkem zděšení, když se kamarád Jamese Camerona režisér Peter Hyams rozhodl natočit dvojku.

2010scheider

Velkofilm MGM podle novely A. C. Clarka byl sice nominovaný na 5 Oskarů, ale původnímu snímku se ani nepřiblížil. Každopádně dnes je zajímavé podívat se třeba na obsazení tohoto snímku z roku 1984 – Roy Scheider nebo hodně mladá Helen Mirren.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Blade Runner vs. Žoldák: Legie zkázy

blade_runner_1

Tohle je zřejmě nejbizarnější spojení v dějinách celé kinematografie. Kultovní Blade Runner Ridleyho Scotta a zřejmě nejdražší béčko u Warnerů za 80 milionů dolarů s Kurtem Russelem, které po právu u diváků naprosto propadlo. Kurt Russel za 20 milionů dolarů sice ve filmu prakticky nesleze z plátna, ale za celý film pronese 120 slov! Ačkoli Žoldák není oficiálně dvojkou Blade Runnera, scenárista filmu David Web Peoples, který napsal oba filmy tvrdí, že film napsal od začátku v universu Scottova majstrštyku. Všimněte si četných narážek i stejných dopravních prostředků. Mimochodem Žoldák šel do výroby v době, kdy byl 15 let v šuplíku u Warnerů!

Sedm vs. Solace

sedm3

Přečtěte si znovu jak Andrew Kevin Walker bojoval, aby se jeho scénář k filmu Sedm dostal na filmová plátna…

solace

Uteklo mnoho let a vznikl scénář, jež se zoval nečekaně Eight! Byl napsán na tělo Morganu Freemanovi, který měl získat poněkud nečekané schopnosti a hnedle byl přeposlán Davidu Fincherovi. Ten ho počastoval svým stručným:,,No, thanx.“ Každopádně scénář byl mírně přepsán z Eight se udělalo Solace (V mysli vraha) a do hlavních rolích se obsadila silná čtyřka Anthony Hopkins, Colin Farrel, Jeffrey Dean Morgan a Abbie Cornish. A výsledek?V řadě momentů je to citelná kombinace Mlčení jehňátek a Sedm, ovšem s dobrým padouchem, který měl možná dostat více prostoru. Zajímavému filmu nakonec škodí určitá dramaturgická nevyváženost a i přes řadu zajímavých formálních postupů mu chybí trochu víc atmosférická režie, kterou zkrátka Demme a Fincher do svých majstrštyků geniálně dostali. Na druhou stranu je to pořád slušný nadprůměr, za který se nikdo z herců nemusí stydět.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist