POD POVRCHEM: Nevinná (2008) versus Tři dny ke svobodě (2010)

Téma Dona Quijota a jeho boje s větrnými mlýny, adaptovali francouzští a španělští filmaři do novodobého thrilleru a později stejné téma natočili i filmaři z Kanady a USA. A jak dopadá srovnání obou filmů?

nevinna_1

Děj obou filmů je v podstatě totožný. Spokojený manželský pár intelektuála a ženy zaměstnané v korporátu pod šéfovou dračicí zažije peklo na zemi, když je manželka obviněna z vraždy a následně odsouzena ke dvaceti letům za mřížemi.  Muž pak vymyslí smělý plán, kontaktuje uprchlého trestance a požádá o radu, jak dostat ženu z vězení a dát se na útěk s ní i společným synkem.

Tři dny ke svobodě (2010)

Začněme tím novějším, a to kanadsko-americkým remakem Paula Haggise ( V údolí Elah, Million Dolar Baby, Ten třetí, ale i Bondovky s Danielem Craigem. Russel Crowe je nám většinu snímku předkládán jako citlivý hrdina a v některých závěrečných sekvencích připomíná chladnokrevností starého dobrého Ramba. Některé postavy vyznívají poněkud do ztracena, ale nikdy to neotravuje nebo nezdržuje. Všechny uvedené výtky jsou zkrátka v normě běžného hraného filmu, kterého považuji za dobrý natolik, abych ho chtěl v budoucnu vidět určitě ještě jednou.

DLOUHOMETRÁŽNÍ RECENZE

nevinna_2

Film Tři dny ke svobodě z roku 2010 jsem považoval za skvěle vymyšlený film Paula Haggise. To jsem nevěděl, že je to remake filmu Nevinná Freda Cavayé. Francouzi a Španělé tento zajímavý příběh natočili už na první dobrou opravdu skvěle a film mě od první minuty skutečně chytil. Nevinná je pochopitelně citelně levnější snímek, ale v napětí nikterak neselhává, nemá žádné logické lapsy a nabízí u nás neokoukané tváře, vyjma hvězdné Diane Kruger (Odnikud, Neznámý, Infiltrátor, Otcové a dcery, Skvělý plán, Speciální jednotka) v titulní roli. Pro našince je pak velmi milé obsazení českého herce Ivana Fraňka (Anna, Úsměvy smutných mužů) do epizodní a dost nepřehlédnutelné role.

nevinna_3

 

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist