10 evropských filmů roku 2019

Evropské filmové ceny byly už samozřejmě uděleny, ale mají poněkud zvláštní časové ohraničení pokud jde o soutěžící filmy. Vybrali jsme pro vás desítku nejzajímavějších evropských filmů uplynulého roku.

miserables_2

Tuto desítku vybíráme podle nejzajímavějších filmů deseti národních evropských kinematografií, které rozhodně mají co nabídnout. A je docela zajímavé se podívat na jejich témata – Italové natočili mafiánské drama, Němci film o svobodné matce těžce zvládající péči o dospívající dceru, Poláci překvapivě celkem veselý film o falešném faráři, za který by se nemuseli stydět ani Češi (pozn. redakce – my už si ho ale v minulosti jednou natočili, jmenuje se Farářův konec, je výborný a většinu svého života prožil v trezoru na Žižkově, heč!:-), Francouzi film o nepokojích chudých imigrantů na pařížském předměstí, Britové film o bitvě v I. světové válce v jediném zdánlivě nepřerušovaném záběru podle vzpomínek režisérova dědy, Češi a Maďaři dramata o následcích holocaustu, která ale nemohou být rozdílnější a Španělé fantastický autobiografický film o úspěšném stárnoucím homosexuálním filmovém režisérovi, který hledá ve svém životě hlubší smysl.

FRANCIE

Shodou okolností jsme o nejlepším francouzském filmu uplynulého roku psali dnes, takže si připomeňte jeho preview, kterým dnešní desítku nejlepších filmů začínáme. Francouzským filmem roku jsou tedy Bídníci.

PREVIEW

miserables_1

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Přidat komentář

TOPlist