Alicia Vikander

Subtilní krásná brunetka vypadá jižansky, ale podstatnou část života prožila ve Stockholmu. Dnes je zářným příkladem fantastické univerzální herečky, která dokazuje, že země Grety Garbo nebo Indrid Bergman je předním hollywoodským importérem nejzářivějších filmových hvězd.

alicia-vikander-marie-clarie-49

Alicia Vikander chtěla být baletkou, a to při pohledu na její postavu rozhodně nepřekvapí. V patnácti začala balet studovat na královské konzervatoři ve Stockholmu, a to velice tvrdě. Šest hodin denně a šest dnů v týdnu. Tato mladá dáma je na bolest zvyklá, jenže zvyknout si a mít úraz na lyžích je věc druhá. Přes koleno má velkou jizvu a osud zcela jasný. S baletem byl utrum.

266283-full_alicia-vikander-2019-k4n-hd-wallpapers

Alicia Vikander koketovala se studiem práv, ale když v roce 2010 dostala první filmovou roli bylo o jejím osudu rozhodnuto. Jenže hezkých tváří je u filmu dost. Vikander se přestěhovala do Londýna, protože Švédsko přeci jen není Británie nebo Hollywood, najela na startupovou stravu hranolků s kečupem a snila o velkých rolích. Možná by nebylo špatné podotknout, že i její maminka je herečka a po rozvodu s Aliciným tatínkem jí vychovávala sama.

kralovska_afera_1

A štěstí začátečníka jí přálo. Ostře sledovaný Joe Wright (Pokání, Nejtemnější hodina) jí obsadil do kostýmního dramatu Anna Karenina a zejména se objevila i v dánském dramatu natáčeném s českou účastí Královská aféra a voilá. Královská aféra byla velký hit na Berlinale a solidně si vedla i u diváků napříč Evropou. Je to také mimochodem opravdu dobrý film. Film je dokonalý v zachycení dobovosti, není to žádné ála 18. století, ale opravdu 18. století se vším všudy. Herecky film táhne ústřední trio Mads Mikkelsen, Alicia Vikander a pro mě je doslova zjevením představitel krále Kristiána VII. Mikkel Boe Folsgaard, který by si mezinárodní rozpoznání určitě zasloužil. Zde je samostatná recenze.

Pages: 1 2 3 4

Přidat komentář

TOPlist