Chlöe Grace Moretz

Dvaadvacetiletá herečka má za sebou kariéru působivější, než leckteré starší kolegyně a na kontě šedesát celovečerních filmů(!). Aktuálně byla vybrána Americkou filmovou akademií mezi své členy, aby hodnotila filmy pro udílení Oskarů.

chloe-grace-moretz-chloe-1

Dětští herci buď uspějí i v dospělosti jako Ben Affleck nebo Ryan Gosling a pak jsou tu tací, kteří žijí z podstaty před mnoha lety úspěšných titulů. Chlöe Grace Moretz se narodila do rodiny plastického chirurga a zdravotní sestry a už od pěti let vyrůstala v New Yorku. Psal se rok 2002. Již o tři roky později se objevila po boku neznámého a dnes hvězdného Ryana Reynoldse v horroru 3:15 zemřeš, tedy remakeu veleúspěšného kultovního horroru Amityville. V osmi letech tak získala svou první hereckou cenu!

KickAssChloeMoretz

Průlomovým filmem se pro ní stala drsné holky v násilném comicsu Kick Ass, který nestál moc, ale hodně lidí bavil. Tedy před lety. A upřímně, nebýt jí, tak to prostě nebylo ono už tenkrát. Producenti si začali této dospívající slečny opravdu všímat. Děsivé je, že té vyspělé holce bylo třináct!

Ve stejný rok si zahrála v americkém remakeu kultovního švédského horroru Ať vejde ten pravý a i přes nezájem diváků byl film opět velkým kritickým úspěchem a mladičká herečka šla z role do role v áčkových projektech.

Vybral sí jí Tim Burton do Temných stínů, kde hrála po boku Michelle Pfeiffer, Heleny Bonham Carter a Evy Green, Martin Scorsese do drahého úletu Hugo a jeho velký objev a zahrála si i hlavní roli v pokračování Kick Ass.

carrie rem 1

Zlom ovšem přišel s filmem Carrie, remakem kultovního horroru podle Stephena Kinga, kde hrála společně s Julianne Moore a s jejím výkonem film stál a padal. Carrie nebyla drahý film a celý snímek stál i padal s jejím výkonem. Výsledek byl přesvědčující, a to jak u diváků, tak kritiky.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist