Jack Ryan II. série (2019) a Kominsky Method II. série (2019)

Amazon a Netflix natočili druhé série velice úspěšných show – špionážního Jacka Ryana podle Toma Clancyho a hereckého sitcomu Kominsky Method o vážných věcech řešených s humorem s hvězdným obsazením.

JR2.Ep4.SM.101018.238A2007.cr2

II. série Jacka Ryana má nový příběh a navazuje pouze rozehráním jednotlivých charakterů ze série první. Některé postavy ale úplně zmizely a naopak přibyly nové. Jacka Ryana mám moc rád a líbili se mi v podstatě všechny filmy, ačkoli největší výhrady jsem měl vždy k jinak bezchybnému Harrisonovi Fordovi, který se na Ryana nikdy nehodil. Krasinski byl nečekaná volba, ale už od úvodních záběrů mě dokonale přesvědčil. Ryan má perfektní režiséry, dobře napsaný scénář a chytrý background techno-thrillerů. V druhé sérii navíc přibila postava Noomi Rapace (7 životů) a nečekaně sevřený pocit, že postavy se skutečně nemají kam ukrýt, a to se díly odehrávají na celé řadě míst.

Jack-Ryan-Season-2_2

CIA objeví podivný kontaband ve venezuelské džungli a operativec Jack Ryan zamíří do latinské Ameriky vyšetřovat. Čím více se však blíží odhalení spiknutí, venezuelský prezident naplánuje protiúder. Během chvilky se Ryan ocitne v mezinárodní krizi a řešit hned několik požárů najednou – v Rusku, Velké Británii, Rusku a samozřejmě Venezuele. Přitom se ale nelze zbavit dojmu, že ve vzniklém chaosu tahá za nitky i někdo z jeho vlastní země. Oproti druhé sérii filmaři ubrali naštěstí to, čemu říkám ,,Rambo efekt“, kdy neohrožený hrdina dokáže naprosto nemožné. Zde Ryana sympaticky shazují ostatní postavy, což v literární předloze určitě není. Druhá série je krok vpřed a vzhledem k úspěchu bude série pokračovat. Solidní žánrovka.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

kominsky_method_se_2_1

Producent Chuck Lorre (Dva a půl chlapa, Teorie velkého třesku, Rosseane) pokračuje druhou sérii ve své nejvyzrálejší sérii, ostatně už to také není žádný jinoch. Kominsky Method je můj neoblíbenější komediální seriál současnosti, který má pro mě perfektní casting. Douglase mám velmi rád skoro ve všem, Alan Arkin mě vždy rozesměje a Nancy Travis se mi líbí už asi dvacet let. Není to žádná limonáda, je to dost těžký seriál, který je sice vtipný, ale vypráví krásně o smutných věcech. Nikdy nebude masovka, ale má šanci být kultem. Byl jsem překvapen, jestli tvůrci v druhé sérii uberou nebo přidají.

KOMINSKY-seas_2_2

A překvapili mě. Ani neubrali, ani nepřibrali. Prostě pokračovali v příběhu. Tvůrci navíc přidaly dvě nové postavy, a to Paula Reisera, k nepoznání změněného pod make-upem, který hraje stejně starého chlápka jako Douglas, který mu balí dceru a Jane Seymour, tedy Dr. Quinnovou, do které se zamiluje seriálová postava Alana Arkina. A Douglasi scenárista naordinoval rakovinu, kterou si prošel i v soukromém životě. Největším překvapením je cameo role bývalky Michaela Douglase, kterou hraje Kathleen Turner, jež si své cameo opravdu užila a tleskám za něj, protože to byl gag roku! I druhá série se dá rozhodně doporučit ke zhlédnutí i náročnějším divákům.

 

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist