Kompletní přehled filmů nominovaných na Oskara


joker_2

Nejlepší film

Le Mans 66
Irčan
“Jojo Rabbit”
Joker
“Little Women”
“Marriage Story”
1917
Tenkrát v Hollywoodu
Parazit

Nejlepší režie

Martin Scorsese, “Irčan”
Todd Phillips, “Joker”
Sam Mendes, “1917”
Quentin Tarantino, “Tenkrát v Hollywoodu
Bong Joon Ho, “Parazit”

bolest_a_slava

Nejlepší herec v hlavní roli

Antonio Banderas “Bolest a sláva
Leonardo DiCaprio “Tenkrát v Hollywoodu”
Adam Driver “Marriage Story”
Joaquin Phoenix “Joker”
Jonathan Pryce “Dva papežové

Nejlepší herečka v hlavní roli

Cynthia Erivo “Harriet”
Scarlett Johansson “Marriage Story”
Saoirse Ronan “Little Women”
Charlize Theron “Bombshell”
Renee Zellweger “Judy”

dva_papezove_2

Nejlepší adaptovaný scénář

“Irčan,” Steven Zaillian
“Jojo Rabbit,” Taika Waititi
“Joker,” Todd Phillips, Scott Silver
“Just Mercy” Destin Daniel Cretton and Andrew Lanham
“Little Women,” Greta Gerwig
“Dva papežové,” Anthony McCarten

once_upon_5

Nejlepší herec ve vedlejší roli

Tom Hanks, “A Beautiful Day in the Neighborhood”
Anthony Hopkins, “Dva papežové”
Al Pacino, “Irčan”
Joe Pesci, “Irčan”
Brad Pitt, “Tenkrát v Hollywoodu”

Nejlepší herečka ve vedlejší roli

Kathy Bates, “Richard Jewell”
Laura Dern, “Marriage Story”
Scarlett Johannson, “Jojo Rabbit”
Florence Pugh, “Little Women”
Margot Robbie, “Bombshell”


Celovečerní animovaný film

“How to Train Your Dragon: The Hidden World” Dean DeBlois
“I Lost My Body” Jeremy Clapin
“Klaus” Sergio Pablos
“Missing Link” Chris Butler
“Toy Story 4” Josh Cooley

Once-Upon-a-Time-iin-Hollywood-3

Nejlepší původní scénář

“Na nože,” Rian Johnson
“Marriage Story,” Noah Baumbach
“1917,” Sam Mendes and Krysty Wilson-Cairns
“Tenkrát v Holllywoodu,” Quentin Tarantino
“Parazit,” Bong Joon-ho, Jin Won Han

1917_1

Nejlepší kamera

“Irčan,” Rodrigo Prieto
“Joker,” Lawrence Sher
“The Lighthouse,” Jarin Blaschke
“1917,” Roger Deakins
“Tenkrát v Hollywoodu,” Robert Richardson

Nejlepší celovečerní dokument

“American Factory,” Julia Rieichert, Steven Bognar
“The Cave,” Feras Fayyad
“The Edge of Democracy,” Petra Costa
“For Sama,” Waad Al-Kateab, Edward Watts
“Honeyland,” Tamara Kotevska, Ljubo Stefanov

Nejlepší krátkometrážní dokument

“In the Absence”
“Learning to Skateboard in a Warzone,” Carol Dysinger
“Life Overtakes Me,” Kristine Samuelson, John Haptas
“St. Louis Superman”
“Walk Run Cha-Cha,” Laura Nix

Nejlepší krátkometrážní hraný film

“Brotherhood,” Meryam Joobeur
“Nefta Football Club,” Yves Piat
“The Neighbors’ Window,” Marshall Curry
“Saria,” Bryan Buckley
“A Sister,” Delphine Girard

bolest_a_slava_2

Nejlepší zahraniční film

“Corpus Christi,” Jan Komasa
“Honeyland,” Tamara Kotevska, Ljubo Stefanov
“Les Miserables,” Ladj Ly
“Bolest a sláva,” Pedro Almodovar
“Parazit,” Bong Joon Ho

parazit

nejlepší střih

“Le Mans ´66,” Michael McCusker, Andrew Buckland
“Irčan,” Thelma Schoonmaker
“Jojo Rabbit,” Tom Eagles
“Joker,” Jeff Groth
“Parazit,” Jinmo Yang

nejlepší střih zvuku

“Le Mans´66,” Don Sylvester
“Joker,” Alan Robert Murray
“1917,” Oliver Tarney, Rachel Tate
“Tenkrát v Hollywoodu,” Wylie Stateman
“Star Wars: The Rise of SkyWalker,” Matthew Wood, David Acord

ad_astra_dtlrD_240_t_pitt_mars_still_071719_g_r709.088625

nejlepší zvukový mix

“Ad Astra”
“Ford v Ferrari”
“Joker”
“1917”
“Tenkrát v Hollywoodu”

irishamn_2

nejlepší výprava

“Irčan,” Bob Shaw and Regina Graves
“Jojo Rabbit,” Ra Vincent and Nora Sopková Česká republika
“1917,” Dennis Gassner and Lee Sandales
“Tenkrát v Hollywoodu,” Barbara Ling and Nancy Haigh
“Parazit,” Lee Ha-Jun and Cho Won Woo, Han Ga Ram, and Cho Hee

nejlepší hudba

“Joker,” Hildur Guðnadóttir
“Little Women,” Alexandre Desplat
“Marriage Story,”Randy Newman
“1917,” Thomas Newman
“Star Wars: The Rise of Skywalker,” John Williams

ROCKETMAN

nejlepší píseň

“I Can’t Let You Throw Yourself Away,” “Toy Story 4”
“I’m Gonna Love Me Again,” “Rocketman”
“I’m Standing With You,” “Breakthrough”
“Into the Unknown,” “Frozen 2”
“Stand Up,” “Harriet”

nejlepší maskér(ka) a vlásenkář(ka)

“Bombshell”
“Joker”
“Judy”
“Maleficent: Mistress of Evil”
“1917”

nejlepší kostýmní výtvarník/ce

”Irčan,” Sandy Powell, Christopher Peterson
“Jojo Rabbit,” Mayes C. Rubeo
“Joker,” Mark Bridges
“Little Women,” Jacqueline Durran
“Once Upon a Time in Hollywood,” Arianne Phillips

nejlepší krátkometrážní animovaný film

“Dcera,” Daria Kashcheeva  Česká republika
“Hair Love,” Matthew A. Cherry
“Kitbull,” Rosana Sullivan
“Memorable,” Bruno Collet
“Sister,” Siqi Song

 

nejlepší vizuální efekty

“Avengers Endgame”
“The Irishman”
“1917”
“The Lion King”
“Star Wars: The Rise of Skywalker”

Přidat komentář

TOPlist