Na nože (2019)

knivesout6

Knives Out, režie a scénář: Rian Johnson, kamera: Steve Yedlin, střih: Bob Ducsay, hudba: Nathan Johnson, hrají: Daniel Craig, Ana De Armas, Christopher Plummer, Don Johnson, Jamie Lee Curtis, Toni Collete, Chris Evans, Michael Shannon, Jaeden Martell, Katherine Langford, Frank Oz

131 minut, 1.85:1, ARRI Alexa 65, barevný

nominace na Oskara za nejlepší scénář

Film:

na_noze_1

V žánru komorního odhalování pachatele byla vždycky absolutním mistrem Agatha Christie, která zejména v postavě Hercula Poirota objevila zlatý grál filmové a televizní detektivky. Rian Johnson se rozhodl vstoupit do stejných vod a ke své hře nabité hvězdami dokonce sám napsal i scénář. Výsledek už známe. Film měl rozpočet 40 milionů dolarů, vznikl za peníze investorů mimo Hollywood a už dnes víme, že se investice vyplatila. Film brzy překročí na tržbách 300 milionů dolarů a je po právu nominovaný na Oskara za nejlepší scénář. Už teď dostala dvojka zelenou. To je samozřejmě jen grandiózní úvod. A o čem je tento nečekaný megahit?

KO_07197.dng

Svérázný detektiv Benoit Blanc v podání Daniela Craiga (Loganovi parťáci) je přizván záhadným objednavatelem k řešení úmrtí starého spisovatele detektivních románů (Christopher Plummer – Všechny prachy světa). Je plnohodnotným konzultantem policie, která mu naprosto právem zcela důvěřuje. Blanc s plnou obálkou naditou bankovkami nechce nechat nic náhodě. Starý pán byl totiž nalezen s podříznutým hrdlem po oslavě svých pětaosmdesátin a jeho excentrická rodina je plná zášti a nenávisti. Jenže vyšetřování každého člena této excentrické rodiny se ukáže býti složitější, než se zpočátku zdálo. Rodinu hraje skutečná herecká extraliga Chris Evans, Don Johnson, Jamie Lee Curtis, Toni Collette nebo Michael Shannon. A pak je tu ještě sympatická a laskavá ošetřovatelka z Urugaye (Ana De Armas), která měla spisovatele opravdu ráda a Blanc si jí vybere jako svého Watsona. Kdo vraždil? A komu připadne královské jmění?

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist