POD POVRCHEM: Parazit

Vítězný jihokorejský film z Cannes Parazit natočil režisér Pon Džun Ho a v českých kinech ho uvádí Aerofilms. Včera vyhrál cenu pro nejlepší zahraniční film na Zlatých globech a je největší kandidát na Oskara v této kategorii.

parazit_2

Parazit má v USA hodně silnou podporu pro Oskary. Režisér už byl i v mimořádně sledovaných late show, což znamená, že si americký distributor hodně věří. A není se čemu divit. Parazit už vydělal hodně přes 100 milionů dolarů a v amerických kinech přidal dalších bezmála 24 milionů, což z něj dělá pořádný hit.

parazit

Děj sleduje chudou, ale mazanou čtyřčlennou rodinu, která se rozhodne infiltrovat do bohaté domácnosti byznysmena Parka. Co se může stát, když se setkají dva tak odlišné světy?

parazit_3

Pon Džun Ho (ročník 1969, pokud vás to zajímá) natočil Parazita jako svůj sedmý celovečerní film. Předchozími filmy byly Pes, který štěká, nekouše (2000), Pečeť vraha (2003), Mutant (2006), jenž se hrál na MFF v Karlových Varech v sekci Půlnočních filmů, Matka (2009), Ledová archa, kterou znáte spíš pod názvem Snowpiercer (2013), která se natáčela i na Barrandově a a štáb tam jedl v cateringu něco, co mi silně připomínalo amarouny a co jsem nechtěl okusit, a samozřejmě Okja (2017).

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Věděli jste, že:

  • Dílo kombinující prvky komedie, thrilleru, dramatu i satiry přináší zcela originální a nečekaný divácký zážitek, jak potvrzují ohlasy od mezinárodního i tuzemského publika. Čeští diváci měli film možnost vidět na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech a na několika vyprodaných projekcích v rámci festivalových ozvěn.
  • Film uvádí do kinodistribuce Aerofilms. Zatím snímek vidělo 31 700 diváků a tržby jsou 4 206 000.
  • Parazit je první jihokorejský film, který má letos reálnou šanci vyhrát Oskara za nejlepší cizojazyčný film a bohužel porazit Nabarvené ptáče Václava Marhoula, které je rovněž mezi úzkou desítkou nominovaných filmů.

obalka_Poutnik_realfilm

Výpravná kniha o Otu Hofmanovi – autorovi dětských knih a scénářů k filmům a seriálům – Pan Tau, Návštěvníci, Třetí princ


KOUPIT ZDE – KOSMAS.CZ

nebo v obchodě Terryho ponožky a Muzeum Karla Zemana v Praze.

Přidat komentář

TOPlist