Joaquin Phoenix

Kariéra Joaquina Phoenixe se pohybovala posledních pár let mimo radar velkých médií, hrál netypické postavy a jeho filmy moc nevydělávaly. Od té doby co začal chodit s Rooney Mara, která je z velice vlivné rodiny a vzal roli v Jokerovi je na vrcholu a v neděli večer vyhrál Oskara. Kdo je Joaquin Phoenix?

joaquin_phoenix_start

Roku 1974 se narodil manželům Bottomovým syn Joaquin. Bottomovi tou dobou zrovna pobývali v Portoriku jako aktivní misionáři. Maminka byla rusko-maďarského a tatínek irsko-španělského původu. Dětem dali nevšední jména: River-Řeka, Rain-Déšť, Summer-Léto, Liberty-Svoboda. Jen Joaquin trochu vybočoval. Když si to začal uvědomovat, začal si říkat Leaf-List.

 

V šesti letech se jeho rodina natrvalo usídlila v Kalifornii. Joaquin brzy začal hrát v reklamách, stejně jako jeho starší bratr River, který platil za nejtalentovanějšího herce mladé generace, ale i sestra Rain. River v pouhých 23 letech zemřel na předávkování drogami před klubem, kde se scházela tehdejší hollywoodská nastupující generace.

Gus Van Sant

Joaquinova kariéra začala už v polovině devadesátých let, kdy na sebe výrazně upozornil jako labilní mladík, který by klidně zabíjel pro Nicole Kidman ve skvostné černé komedii Guse Van Santa Zemřít pro… Suzanne Stone (Nicole Kidman) hraje v tomto filmu kočku pocházející z neznámého městečka Little Hope. Vdá se za hezkého Larryho Morreta (Matt Dillon) a nic jim nebrání v tom, aby měli hezký dlouhý nudný život. Suzanne však začne pracovat v lokální televizní stanici a její ambice jsou čím dál vyšší. Začne točit dokument o třech výrostcích. Když Larry začne mluvit o plánování rodiny a dětí, má Suzanne jasno, pro co by měl Larry zemřít. A hoši, o kterých točí dokument se jeví jako potenciální vrazi. Joaquin Phoenix zde hraje jednoho z výrostků a právě jeho postava patří mezi ty vůbec nejzajímavější.

Joel Schumacher

I na malé ploše zaujal v thrilleru o BDSM komunitě 8 mm, kde hrál po boku Nicolase Cage v režii Joela Schumachera. 8 mm je v pravdě ďábelský snímek, který je z nějakého důvodu tak úchylný, že vypadá zatraceně důvěryhodně. Scenárista Andrew Kevin Walker předkládá hrůzný příběh záhady tzv. „snuff“ filmu. Dnes sice už film vypadá jak z jiného světa, zejména díky rozmachu internetu, ale jako poctivý thriller určitě obstojí i po letech. Joaquin Phoenix ve filmu hraje prodavače všech možných pornofilmů a bizarních pomůcek i jako výběrčí do videokabinek a ve filmu pronese i památnou hlášku: ,, Hej chlape, nehoň si ho dokud nezaplatíš!“

Přelomovým rokem pro Joaquina Phoenixe byl rok 2000, a to hned ze dvou důvodů. Tím prvním bylo jeho obsazení do korupčního dramatu The Yeards, který v českých televizích běžel jako Temná zákoutí. Leo (Mark Wahlberg) chce po návratu z vězení žít poklidně se svou rodinou a pracovat u strýce Franka (James Caan). Potřebuje peníze a tak se spojí s partou kamaráda Willieho (Joaquin Phoenix), který pro strýce vyřizuje jisté záležitosti. Ale hned první noc vše dopadne špatně – někdo zabije muže a Leo zbije policistu, který ho identifikuje. Leo se brání obvinění z vraždy a požádá strýce o pomoc. Kdo ale zabíjel? Film sice nebyl žádným kasovním trhákem, přesně naopak ale Phoenix zaujal a hlavně se poprvé dal dohromady s režisérem a scenáristou Jamesem Grayem, kterému se stal alter egem v dalších projektech. K těm by ale nedošlo, kdyby nepřijal roli ve velkofilmu Ridleyho Scotta.

Pages: 1 2 3 4

Přidat komentář

TOPlist