Tvůrci filmu Psi nenosí kalhoty Jukka-Pekka Valkeapää a Pekka Strang na Severské filmové zimě!

Milí čtenáři, chcete potkat skutečné finské filmaře a herce? V sobotu 15. 2. ve 20:30 v kině Lucerna uvedou snímek Psi nenosí kalhoty režisér Jukka-Pekka Valkeapää a herec Pekka Strang, který ve filmu ztvárnil hlavního hrdinu Juhu.

 slide psi nenosi kalhoty

Hlavní hrdina filmu Juha (Pekka Strang) strádá steskem po své ženě (Ester Geislerová), která nešťastnou náhodou utonula, shodou okolností za přítomnosti jejich malé dcery. Tragická událost ho ochromila, roky plynou a on není schopen navazovat vztahy s lidmi ve svém okolí. Vše se změní až ve chvíli, kdy potká dominu Monu (Krista Kosonen). Temnou tajemnou ženu, kterou si konečně pustí do svého světa. Společně sdílí nebezpečnou závislost na přidušování. Díky tomuto prožitku se znovu setká se svou zesnulou manželkou, ale také je oba přivede na divokou a šílenou cestu k citovému prozření.

psi_nenosi_kalhoty_3

   Jukka-Pekka Valkeapää při psaní scénáře ke svému třetímu filmu uvažoval o tom, jak to udělat, aby byl film o truchlení a zároveň si neliboval v patosu. Tvrdil, že takto závažné téma si vyžaduje určitou lehkost. „Stránkami scénáře postupně začínal prosakovat černý humor a časem se rozšířil do celého díla. Připadalo mi to tak správné – byl to perfektní způsob, jak uzemnit tento bláznivý příběh“, popisuje režisér a scénárista, který považuje zoufalství a nesnáze za nevyčerpatelné zdroje komedie. Tyto emoce si totiž dovede představit každý z nás a pokud se jim dokážeme zasmát, přichází velmi terapeutický moment. Celý snímek je sice protkán odlehčujícím humorem, ale ke všem postavám je přistupováno s citem a hlubokým porozuměním.

RECENZE FILMU

V pražské Lucerně a dalších kinech bude od čtvrtka k vidění Severská filmová zima, které je RealFilm.cz mediálním partnerem a připravujeme pro vás další recenzi a připomeneme si i jednu starší související s aktuálním programem.

banner_severska

SEVERSKÁ FILMOVÁ ZIMA

Přidat komentář

TOPlist