Upoutávky s 1917 a novým youtubovým účtem RealFilm.cz

Tento týden pokračuje Berlinale, ale ani v českých kinech nebudeme zahálet díky oscarovému válečnému dramatu 1917, dokumentu V síti a sledujte náš nový účet na youtubu.

1917_3

Berlinale je v plném proudu a každý den vás zásobujeme novými informacemi. Ty můžete sledovat v naší speciální exkluzivní rubrice festivaly a aktualitami a zajímavostmi se to tam jenom hemží.

Sarlatan_Ivan Trojan_Juraj Loj_01_na RF

Letos na RealFilmu slavíme 10 let a bylo na čase udělat také něco s naším youtubovým profilem. Zatím tam jsou trailery na Šarlatána a nový Top Gun. Určitě se ale těšte na nová originální videa na různá témata a nepřijdete ani o videa z minulosti jako třeba naše rozhovory se známými filmaři. Informace o dalších videích se včas dozvíte.

1917_1

Premiérou týdne je samozřejmě válečné drama 1917 natočené ve zdánlivě jediném nepřerušovaném záběru. Filmu jsme se věnovali v samostatném preview a v redakci jsme ho již viděli, takže se recenze dočkáte ve středu večer.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Zřejmě nejočekávanější premiérou z důvodu osvěty je premiéra angažovaného dokumentu V síti o odhalování pedofilů na základě falešných profilů pro zletilé herečky vypadající výrazně mladší než jsou. Dokumentaristé načapali 2400 mužů s pedofilními sklony! Distributor bude do kin uvádět ve dvou verzích, proto kinaři věnujte pozornost tomu, který film objednáte.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Velmi zajímavou premiérou je také nervydrásající drama Vidíš měsíc, Danieli od režiséra Nilse Ardena Opleva, který natočil originální Muži, kteří nenávidí ženy, neonoir Pomsta mrtvého muže  a bohužel nepovedený remake kultovních Hráčů ze smrtí.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Pak je tady dobrodružný film s Harrisonem Fordem a neuvěřitelně digitálním psem Volání divočiny. Absolutně nevím, jak to bude vypadat v kině, ale možná to měli filmaři natočit spíš jako animák. Ale nechme se překvapit.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Poslední premiéra je hodně pro fajnšmekry, ale rád bych jí vyzdvihl. Jmenuje se Daleká cesta a natočil jí režisér Alfréd Radok, velký učitel Miloše Formana. Holocaustové drama zrestauroval Národní filmový archiv a aktuálně se promítá na Berlinale.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Mějte úspěšný nejen filmový týden!

ceska animovana klasika_obalka

A v naší knize Česká animovaná klasika, kterou můžete koupit v Muzeu Karla Zemana nebo na Kosmasu se dočtete také třeba o natáčení slavného animovaného Krysaře, které způsobilo manévry tajných služeb na obou stranách Železné opony.

1 komentář

  1. Ondra Slanina napsal:

    Dokument V síti vidělo neskutečné množství lidí.117 000 diváků navštívilo projekci pro dospělé a 8 200 vidělo projekci 12 +. Gratulujeme.

Přidat komentář

TOPlist