Carey Mulligan bude Nadějná mladá žena

Produkční společnost Margot Robbie stojí za novým snímkem celovečerně debutující Emerald Fennell, která vymyslela hodně zajímavou postavu ženské hrdinky v hodně zvrhlém a překvapivě vtipném filmu psanou na tělo Carey Mulligan.

P

Znáte to, že když se v životě něco opravdu pokazí, máte opravdu nemístné poznámky a říkáte černohumorné hlášky? Emerald Fennel takový pocit ve svém životě měla a přesně to jí také napadalo u hláškující těhotné šerifky Francis McDormand pátrající po bandě maniaků v kultovním filmu Fargo bratrů Coenů nebo sociální satiře Zemřít pro u krásné maloměstské zprávařky v podání Nicole Kidman, která se rozhodne, že v cestě za štěstím jí stojí její manžel a rozhodne se ho nechat oddělat partou kluků, pro které je téměř bohyně. A jakou figuru si nadějná autorka vymyslela?

P

Cassandra Thomas (Carrey Mulligan) je podle svého okolí nadějná mladá žena… tedy až do té doby, kdy jí jedna záhadná událost zničehonic nezničila budoucnost. Odešla z medicíny a věnuje se nicnedělání. Blonďatá, nádherná a instinktem zabijáka obdarovaná Cassie má o budování kariéry a hledání pana Pravého jen pramalý zájem. K hlubokému zklamání a vážným obavám jejích rodičů (Jennifer Coolidge a Clancy Brown) ji namísto toho uspokojuje zabíjet dny přípravou kávy s její kolegyní z kavárny Gail (Laverne Cox). Vše, co pro jejich téměř 30letou dceru chtějí, je, aby se ve svém životě někam posunula a odstěhovala se z jejich domu.

Po nocích se Cassie oddává svému vlastnímu rituálu. Pozdě v noci se sama vydává do barů a klubů, kde předstírá silnou opilost a neschopnost ubránit se před kýmkoli, kdo by ji chtěl ublížit. Vždy se ale najde muž, který se rozhodne se o ni postarat a dostat ji v pořádku domů. Onen muž ale vždy nechává vyhrát své vlastní touhy nad Cassiiným blahem, aniž by si uvědomoval, že je další obětí Cassiiny zvrácené hry – Cassie mu uštědří lekci, kterou jen tak nezapomene. A jelikož režisérka podle svých slov říká, že ženy mají ke zbraním odpor, budou její hry mimořádně nápadité.

P

Za mě si nelze nevzpomenout na Nevěsta byla v černém, kde krásná Jeanne Moreau likvidovala jednoho nešťastníka za druhým, ale zde se autorka přeci jen vydává jiným směrem. Jejím cílem je diváka znejistit a pobavit. Carey Mulligan je podle jejích vlastních slov jako mucholapka, která si je velice dobře vědoma toho, že se mužům líbí a dokáže pronášet odzbrojující hlášky s nevinným kukučem. Mulligan byla nadšená, že je její postava nenuceně bystrá a zároveň silně narušená. A také nelítostně vtipná. „Obecně k hraní přistupuji tak, že pokud si v té roli dokáži představit někoho jiného a přijde mi to v pohodě, pak to nevezmu,“ říká Mulligan. „Představa, že by Cassie hrála nějaká jiná, mě štvala a znepokojovala. Když jsem si to poprvé přečetla, bála jsem se toho. Až když jsem Emerald poznala, začala jsem chápat odlišnosti, které měla na mysli. Opakovala mi, že jí nejde o drsný nezávislý film. Chtěla vytvořit film, který by se lidem líbil, který by byl lákavý a vizuálně vzrušující. Hned na konci našeho prvního setkání jsem roli přijala.“

 

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist