Emma Stone

Není příliš současných hereček, které by stejně dobře zahrály vážné, ale i komediální role. Emma Stone se dokázala vymanit ze škatulky nerdovských komedií i comicsu a zajímavě střídá herecké příležitosti, i když se občas dopustí i přešlapu.

Louis Vuitton Cruise 2020 show, Front Row, Trans World Airlines Flight Center, John F. Kennedy International Airport, New York, USA - 08 May 2019

Emma Stone chtěla být vždycky herečkou a podle půvabné legendy, kterou sama vypráví si připravila power pointovou prezentaci, kde rodičům vysvětlila, že než se otravovat ve školní lavici bude mnohem lepší se stát filmovou hvězdou. Nejvtipnější na této historce je skutečnost, že se filmovou hvězdou opravdu stala a od středoškolských představení v rodné Arizoně to dotáhla až na prkna new yorské Broadwaye. V patnácti se přestěhovala s mámou do Los Angeles, aby byla blíž konkursům, zde si povšimněte nápadnou podobnost s dějovou linkou její postavy v La La Landu.

easy_a_main_bild

Ačkoli se objevovala v epizodních rolích v různých seriálech, diváci jí zaregistrovali v hrubozrnném hitu Superbad, kde si na hodně malém prostoru ukradla veškerou pozornost v romantickém tandemu s Jonahem Hillem. Následovaly epizodní až vedlejší role v různých nepříliš povedených projektech až dostala hlavní roli v laciném filmečku Panna nebo orel, který se při nízkém rozpočtu stal kasovním trhákem. Star was born!

zombieland

Nečekanou popularitu jí ale přinesla také vedlejší role v překvapivém kultovním hitu Zombieland – zombie horrorové komedii neznámého režiséra Rubena Fleischera (ještě chudák netočil, že za pár let natočí toto), které výrazně pomohly testovací projekce a pověst nekorektní zábavy. Emma Stone zde opět projevila svůj komediální talent a zaujala producenty filmu, kterým překročila svůj stín.

Zahrála si totiž emancipovanou Skeeter v dobovém dramatu s občasnými komediálními prvky Černobílý svět o černošských služkách na americkém jihu. Černobílý svět je povedený film o tématu, které sice našinci není úplně blízké, ale film má určitě i jiný srozumitelný přesah. Herecké výkony jsou prvotřídní a celkově to je velmi slušná podívaná.

V roce 2011 vytvořila na plátně dvojici s Ryanem Goslingem v příjemném filmu Bláznivá, zatracená láska, která se stala diváckým hitem a filmaři je následně obsadili ještě dvakrát. Jednou do gangsterky Gangster Squad, která se ale při nejlepší vůli jen tak na půl a podruhé do filmu La La Land, muzikálového hitu, za který si Emma Stone vysloužila Oskara.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist