Eva Green si v nové sci-fi zahraje astronautku

Francouzská režisérka Alice Winocour ve svém novém filmu Proxima klade zajímavou otázku. Většina maminek se snaží skloubit mateřství a kariéru a vybalancovat čas, jenže co když se chystá opustit planetu?

proxima_1

Astronautka Sarah (Eva Green) se připravuje na roční pobyt na oběžné dráze. Jako jediná žena ve vesmírné misi „Proxima“ podstupuje psychicky a fyzicky náročný trénink, zatímco pečuje o svou milovanou sedmiletou dcerku Stellu. Perfekcionistka Sarah se snaží v práci podávat stoprocentní a soustředěný výkon, s blížícím se odloučením je to však čím dál složitější. Strhující příběh matky a dcery má navzdory netradičnímu prostředí univerzální téma: hledání rovnováhy mezi osobními sny a rodičovskou láskou.

proxima_2

Film byl natáčený v Rusku, Kazachstánu a v evropských tréninkových místech pro skutečné astronauty, takže pro milovníky aeronautiky to bude bezesporu hodně zajímavá podívaná i z toho důvodu, že i přísní američtí kritici filmu udělili nejvyšší známku za skvěle zvládnuté řemeslo, což je u evropského filmu hodně neobvyklé. Film je hereckým koncertem Evy Green (Království nebeské, ). Proxima byla mezinárodně prezentována na festivalu v Torontu a byla i na áčkovém festivalu v San Sebastianu. Proxima byla ovšem poněkud nešťastně načasována hned vedle sci-fi Ad Astra s Bradem Pittem a Lucy in the Sky s Natalie Portman a trojice astronautských filozofických sci-fi se na festivalech nepříjemně střetávala. Sci-fi Ad Astra měl navíc přeci jen výrazně vyšší rozpočet a Brad Pitt je objektivně větší hvězda než Eva Green. Naštěstí o tento velice kladně hodnocený snímek nepřijdeme díky distribučnímu labelu Aerofilms.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist