Filmy z projektu 1001 filmů, které musíte vidět než zemřete

Projekt 1001 filmů, které musíte vidět, než zemřete vznikl v USA, ale je přizpůsobený samozřejmě také regionům, kde vychází. Z toho důvodu v něm naleznete i české filmy. Primárně jsou v něm ale filmy světové. V dnešním průvodci se podíváme na filmy z tohoto projektu, které máme na RealFilmu.

shining

Lidé mají rádi výzvy. V únoru nepijí alkohol, v květnu jezdí do práce na kole, někteří se rozhodli, že celý život nepozřou nic ze zvířat, ale co milovníci dobrých filmů? Pro ně je tady třeba projekt filmového kritika Stevena Jaye Schneidera a obrovského kolektivu autorů, kteří už řadu let přiživují, aktualizují veleúspěšný seznam 1001 filmů, které musíte vidět, než zemřete. Možná máte doma jedno z vydání populární knihy, nebo seznam sledujete na internetu.

V dnešním sobotním průvodci si připomeneme filmy z tohoto projektu, které na RealFilmu máme a jak vidíte, stále jsme rozhodně nepsali o celé tisícovce projektů, ani já jsem dosud všechny filmy neviděl. Jednou za čas si k seznamu sednu a jsem zhruba v polovině.  Náš výběr je od roku 1960 do českého vydání v roce 2007.

2000 – 2006

Pedro Almodóvar

Good Bye, Lenin!

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Přidat komentář

TOPlist