Koronavirus ruší SXSW, v Cannes rozjeli vysokou hru a Mulan nemění datum premiéry

Velký festival SXSW v texaském Austinu byl zrušen kvůli koronaviru, na obzoru je největší filmový festival světa, který zatím zrušil trh, ale oznámil program a zdražil akreditace a Mulan za 200 milionů dolarů nemění premiéru ani kvůli koronaviru.

sxsw

Festival SXSW si našel v USA bezesporu své místo na planetě. Je to festival konaný v Austinu a kromě obligátních prezentací velkých streamovacích korporací a vybraných hollywoodských titulů je to klíčové místo pro absolventy filmových škol, dokumentaristy a nezávislé filmaře. Festival se koná každoročně od roku 1987, první ročníky byly ale konány pouze jako hudební festival, dnes je to multimediální festival. Letos je poprvé ve své historii zrušen kvůli akutnímu nebezpečí koronaviru, jež zasáhl po Číně, Jižní Koreji, Japonsku a Evropě také USA. Pro nezávislé filmaře je to rozhodně špatná zpráva, protože SXSW je do značné míry unikátní a bez něj mají výrazně sníženou šanci dostat se k distribučním kanálům.

cannes-film-market

Zrušení filmového trhu v Cannes je bezprecedentní záležitost, protože díky tomuto trhu sledujete většinu zahraničního programu na obrazovkách českých celostátních televizí, tedy oblíbené seriály, zrestaurované klasiky a dokumenty. Trh se každoročně koná od 30. března do 2. dubna. Festival jako takový ale zrušený není. Jeho konání je koncem května a organizátoři věří, že se do té doby situace uklidní a filmový svátek se bude konat. Tisková konference MFF v Cannes se bude konat v Paříži 12. dubna, kde se dozvíme, jak se bude vše vyvíjet. Festival každopádně zdražil akreditace o 9% a dává najevo, že koronavirus bude brzy pěnou dní. Ten optimismus je fajn, co říkáte?

mulan

Studio Disney stojí před svou velkou noční můrou, která se jmenuje Mulan. Hraná verze pohádky Legenda o Mulan vyšla na 200 milionů dolarů a je obsazená kompletně asijskými herci a určena na světový trh. Mulan dosud nemá změněné datum premiéry. Čínská kina jsou stále zavřená a v současnosti jsou zavřená i kina v severní Itálii, a to je pro Disneyho další velký problém. V Itálii je Disney pojem a i pohádky, které kdekoli jinde uspějí jen průměrně jsou v Itálii megahity, protože na Apeninách mají myšáka prostě rádi. Další důvod je samozřejmě to, že pozdržení data premiéry vystaví účet na 30 – 50 milionů dolarů. Je celkem pochopitelné, že vedení Disneyho prošlo generační obměnou. Pro Disneyho je nyní také docela rána, že poslední pixarovka Frčíme nedopadla po prvním víkendu vůbec dobře. Rozpočet se drží v tajnosti ale u pixarovek se rozhodně nešetří, takže byl kolem 150 milionů dolarů, ale spíš víc.
Sarlatan_Ivan Trojan_Juraj Loj_01_youtube

Milí čtenáři, sledujte náš nový účet na youtubu a dejte odběr. Náš kanál se pravidelně utěšeně rozrůstá o nová videa! Určitě si nenechte ujít videa Pod povrchem (filmu o filmu) k novému Top Gunu a horroru Neviditelný od Blumhouse!

Přidat komentář

TOPlist