Pod povrchem: Femme Fatale (2001)

Společnost Warner Bros zařadila tento film do kolekce svých nejlepších filmů a plným právem. Toto je jeden z nejvíce přehlédnutých skvělých filmů moderní historie.

brian_de_palma_bild_16

Příběh začíná na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes v roce 2001, kde smrtelně krásná, ale také všeho schopná „femme fatale“ (Rebecca Romijn) odvážně ukradne drahocenný šperk a vypálí rybník svým kumpánům. Poté odjíždí do Ameriky a v letadle se seznámí s úspěšným podnikatelem Wattsem (Peter Coyote) a s ním si užívá anonymity v cizině. Po sedmi letech je Watts pověřen prací ambasadora ve Francii, takže jeho žena Laura (Rebecca Romijn) se po letech vrací zpět do Francie s novou identitou. Bývalý paparazzi Nicholas (Antonio Banderas) Lauru neustále pronásleduje a za částku, která by smázla jeho rychle rostoucí dluhy se jí pokusí vyfotit. To se mu povede, jenže i staré dluhy se musí platit.

femme fatale_2

Brian De Palma natočil film noir podle svého a natočil ho skutečně mistrovsky. Nečekejte žádnou standardní žánrovou podívanou, ale formálně vytříbený experiment se slušnými hereckými výkony a pečlivě cizelovaným scénářem, kdy nebudete vědět každou minutu o co jde. A to sice normální divák moc nemusí, ale cinefilové jsou právem blažení.

femme_fatale_3

Zde se podívejte na některé špičkové sekvence! Podotýkám, že film je do 15 let nevhodný!

Úvodní loupež šperků na MFF v Cannes.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

Špičková scéna striptýzu.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

De Palma svou hlavní hvězdu nenutí do žádných velkých hereckých výkonů, hlavně mu jde o to odhalit, co nejvíce z jejího těla a její morální zkaženosti a to se mu mimořádně povedlo. Ostatně Rebecca Romijn je typická Hitchcockova platinová blondýna a zcela jistě by jí obsadil i De Palmův oblíbený mistr filmu. Film vznikl v mezinárodní koprodukci a má naprosto fantastický originální trailer, přesně ve stylu, no hádejte koho?

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

 

reklama světová klasika
Koupit ZDE ↓

Tištěná verze
http://www.kosmas.cz/knihy/168427/slavna-svetova-filmova-klasika/

Přidat komentář

TOPlist