POD POVRCHEM: Top Gun: Maverick

Velkou událostí tohoto léta bude dlouho avizované pokračování Top Gunu, na kterém se sešlo hodně lidí z originálního filmu. Je pochopitelné, že od roku 1986 utekla drahná léta a několik klíčových aktérů už není mezi námi. Maverick však slibuje velmi neošizenou podívanou.

T

Rok 1986 pasoval Toma Cruise mezi největší hvězdy 80. let. Do kin přišel propagační film americké armády Top Gun, který v produkční stáji Dona Simpsona a Jerryho Bruckheimera v domovském studiu Paramount, vykrystalizoval v klasický film, který bez problémů promítne odpoledne jakákoliv televizní stanice i dnes bez ztráty květinky. Reaganovská Amerika potřebovala nové tváře pro své hrdiny a loajální Cruise se jí bez problémů stal. Zařadil se tak po bok Clinta Eastwooda a Sylvestera Stallonea, kteří propůjčovali své drsné tváře ve jménu republikánské lobby veřejnosti. Americe opět vládne republikánská strana a vlnu nacionalismu je třeba přikrmovat. Top Gun 2 je tak výkladní skříní nejmodernější americké letecké techniky.

FILM O FILMU

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

T

Dvojka má zatím stále utajený děj, ale o to vůbec nejde. V traileru vidíme Jennifer Connely, vrátí se ze záhrobí oblíbený Val Kilmer a přibudou další postavy. Na luxusní osmdesátkově laděný trailer se mrkněte pod článkem. Film režíruje Joseph Kosinski (Nevědomí, Tron, Only the Brave), jehož profil rozhodně připravíme k červencové premiéře, protože už je o čem psát.

Dvojku stříhá Chris Lebenzon, který stříhal už první Top Gun a vysloužil si za něj svou první oskarovou nominaci. To je dobrá zpráva, protože po Top Gunu se vžilo označení MTV styl střihu, jehož autorem je právě Lebenzon s kolegou Billym Weberem. Lebenzon byl častým spolupracovníkem Tonyho Scotta a dlouhodobě spolupracuje s Timem Burtonem.

T

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

TOP GUN: MAVERICK

Přidat komentář

TOPlist