PŘEHLÉDNUTÉ FILMY: Osmý den, Osm statečných a Půlnoční dítě

Oblíbená rubrika Přehlédnuté filmy upozorňuje na filmy, na které se v době premiéry zapomnělo nebo na ně diváci úplně nereagovali, ale rozhodně stojí za pozornost.

Osmý den

osmy_den

Osmý den je s odstupem času podobný film jako Nedotknutelní a tuším, že ve Francii to byl ve své době velký hit. Film o bezohledném manažerovi, který je vyhořelý na troud a potká George, kluka, jehož nikdo nechce kvůli jeho nevyzpytatelnému Downovu syndromu byl přesně takový, jaký jsem si ho představoval, že bude. Místy veselý, místy bude k pláči, ale po celou dobu k zamyšlení. Je to film vyprávěný srdcem a je dobrý. Navíc má naprosto nehollywoodský konec.

eight_below

Osm statečných

Povedená Disneyovka odehrávající se na Antarktidě je příběhem osmi tažných psů. Jedná se o remake japonského filmu, který ale neznám. Film se soustředí na postavu psovoda v podání sympaťáka Paula Walkera, který musí kvůli silné bouři nechat napospas osudu osm psů, které si oblíbil. Když zjistí, že psy neevakuovali jeho kolegové napne veškeré síly, aby je zachránil. Filmaři sledují osudy nejen záchrany, ale i samotných psů, kteří spolu tvoří psí smečku, kterou musíte mít rádi. Hezký dobrodružný rodinný film.

MIDNIGHT SPECIAL

Půlnoční dítě

Royův (Michael Shannon) nejmladší syn Alton (Jaeden Lieberher) má nadpřirozené schopnosti, kvůli kterým se stane cílem náboženských fanatiků v čele s Calvinem Meyerem (Sam Shepard). Jedné noci se ti dva musí dát na útěk a na pomoc se jim dá málomluvný Lucas (Joel Edgerton), který na rozdíl od Roye má určité pochyby. K útěku pak přiberou i Altonovu matku Sarah (Kirsten Dunst), která si s talentovaným chlapcem prostě a jednoduše neví rady.

Jejich honička postupně přerůstá v celostátní štvanici za účasti nejvyšších vládních vrstev. Agent Sevier (Adam Driver) je chlapcem doslova fascinován, protože tuší, že je klíčem k něčemu převratnému. Roy dává vsázku všechno, co má, jen aby odhalil Altonovo životní poslání… ať už je jakékoli.

RECENZE 

Sarlatan_Ivan Trojan_Juraj Loj_01_youtube

Milí čtenáři, sledujte náš nový účet na youtubu a dejte odběr. Náš kanál se pravidelně utěšeně rozrůstá o nová videa! Určitě si nenechte ujít videa Pod povrchem (filmu o filmu) k novému Top Gunu a horroru Neviditelný od Blumhouse . Ostatně po kliknutí sem se podívejte na playlisty.

Přidat komentář

TOPlist