Trailery na aktuální nejzajímavější seriály v českých televizích

Kina máme kvůli karanténě zavřená, ale v českých televizích se při troše štěstí dá najít zajímavý program. A co aktuálního běží zajímavého v českých televizích za seriály?

Medicejove_1

Česká televize aktuálně vysílá v pátek večer na ČT2 kvalitní italsko-britský seriál Medicejové. Lorenzo Nádherný: Básník, mecenáš a milovník. Příběh nejslavnějšího člena florentské bankéřské rodiny Lorenza de’ Medici a jeho cesta za republikou, která byla plná překážek a bolesti.  Medicejové byla při vysílání v Itálii velká událost a diváci jí s nadšením hltali. Vzhledem ke kvalitě scénářů, produkce i hereckým výkonům je dost jasné, že seriál funguje i tady.
http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Na stejném programu ČT2 vysílá Česká televize polský seriál Učitel. Poláci příjemně překvapili skutečně světově napsaným, zahraným i natočeným seriálem. Učitel má zajímavé postavy a v první sérii zobrazuje pořádně prohnilé polské maloměsto, které je dost možná alegorií na celou zemi. Minimálně já z toho mám takový pocit. Na seriálu kladně hodnotím zejména to, že i když o polské politice nevím nic a neznám žádného polského politika, tento seriál ukazuje, že spekulace s pozemky, ekologická lobby, zkorumpovaná policie, drogy, přepadávání kamionů se dají natočit atraktivně i za hubičku. Oproti českým pokusům sázícím na hollywoodské dronové záběry se Poláci drží u herecké akce a neustále nesklouzávají k polopatickému vysvětlování a výsměchu. Je to pořádně temné, místy to připomíná Twin Peaks a nedivím se, že to byl mezinárodní úspěch. Podobně dobře na mě působila první série českého Rapla, která je s odstupem času ale vedle Učitele až příliš zkopírovanou severskou manýrou. Druhá série se odehrává ve Vratislavi a pokračuje v pátek.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Zajímavý seriál se objevuje v nabídce Prima Cool. Seriál „Berlínská mise/Berlin Station“ je špionážní drama ze současnosti. Hlavní postavou je Daniel Miller (Richard Armitage), jenž právě dorazil do Německa na zahraniční pobočku CIA v Berlíně. Daniel má tajné poslání – odhalit totožnost nyní proslaveného whistleblowera, který používá pseudonym Thomas Shaw. Pod vedením ostříleného agenta veterána Hectora DeJeana (Rhys Ifans) se Daniel naučí, jak se vypořádat s drsným světem agenta v akci – což obnáší práci v utajení, podvodné triky, velké nebezpečí a morální kompromisy. Jak proniká čím dál hlouběji do labyrintu intrik německého hlavního města a odhaluje nitky spiknutí, jež vedou zpátky do Washingtonu, přemítá Daniel, zda je možné zůstat po nasazení v Berlíně stejný jako dřív.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

A dnes ještě upozorníme na vysílání seriálu Smrtonosná zbraň, seriálové verzi úspěšné filmové série Smrtonosná zbraň. Riggs a Murtaugh bodovali velmi solidně i na televizních obrazovkách, byť po nezvládnuté produkci jedné z epizod druhé řady, kterou režíroval představitel Riggse Clayne Crawford došlo k zranění ve štábu a Damon Wayans sám zažil perné chvilky, tak Crawford na naléhání produkce buď já nebo on, ze seriálu vycouval. Ostatně Wayans je větší hvězda než on. Ve třetí řadě Crawforda vystřídal Sean Williams Scott a seriál byl následně ukončen. Nova aktuálně vysílá první řadu.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Mějte úspěšný nejen filmový týden!

obalka_Poutnik_realfilm

Výpravná kniha o Otu Hofmanovi – autorovi dětských knih a scénářů k filmům a seriálům – Pan Tau, Návštěvníci, Třetí princ


KOUPIT ZDE – KOSMAS.CZ

nebo v obchodě Terryho ponožky a Muzeum Karla Zemana v Praze.

Přidat komentář

TOPlist