Trailery s Bloodshotem a R.I.P. Max von Sydow

Nejen čínská, ale už i italská kina jsou zavřená kvůli koronaviru a v obou zemích je to naprosto oprávněné. V Čechách panika jistě není na pořadu dne, a proto se směle podívejme co nás od čtvrtka čeká v kinosálech.

the_exorcist_2

Na úvod, ač nerad, musím zmínit úmrtí matadora evropského filmu Maxe von Sydowa. Vynikající švédský herec se před kamerami poprvé objevil v roce 1949 a od té doby má za sebou neskutečných 163 rolí ve filmech a seriálech včetně takových megahitů jako Star Wars. Mezinárodně na sebe upozornil poprvé v kultovním středověkém dramatu Sedmá pečeť Ingmara Bergmanna a u stejného režiséra také v dramatu Hosté večeře PáněDíky souhře šťastných náhod se objevil před kamerami v legendárním horroru Exorcista, v češtině je stále vžitý nešťastný název Vymítač ďábla. A těch šťastných souher měl celou řadu, protože pro roli ve slavném špionážním filmu Tři dny Kondora, už byl rozpoznatelný, na rozdíl od Vymítače, kde hrál pod silnou vrstvou líčidel a nahradil původně zamýšleného Philippa Noireta. A od té doby se za velkou louží objevoval pravidelně – Barbar Conan, Nikdy neříkej nikdy, Duna, Hana a její sestry, Čas probuzení, Obchodník s hrůzou, Občan X, Minority Report, Robin Hood, Prokletý ostrov nebo Star Wars: Síla se probouzí.

bloodshot_publicity_h_2020

Ani koronavirus nezastaví ani uvedení drahého filmu Bloodshot s akčním bijcem Vinem Dieselem. Raye Garrison byl zabit v boji a znovu oživen korporací RST jako superhrdina Bloodshot. Nanotechnologie v jeho žilách z něj činní nezastavitelného bojovníka obdařeného nadlidskou silou a schopností okamžitě se uzdravovat.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

A pak se bude hrát severský thriller Dokonalý pacient vynikajícího režiséra Mikaela Hafströma (Pokoj 1408). Strhující příběh o největším právním skandálu ve švédské historii vypráví o reportérovi, který zpochybnil celý právní systém. Hannes Råstam se léta snažil prokázat nevinnu Thomase Quicka, odsouzeného na doživotnímu vězení na psychiatrii. Odhalil právní chaos, který Quicka do vězení dostal.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Úsměv na tváři by vám měl vykouzlit film Zapomenutý princ s Omarem Syem, kde si populární francouzský herec zahraje tatínka samoživitele usilující o přízeň své dcery. Kapesníky ale pro jistotu sebou.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Hrát se bude také ceněný dokument ze syrského Alepa Pro Samu, který byl nominovaný na Oskara.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Poslední premiérou je třetí pokračování vesnické a mírně hrubozrnné komedie 3Bobule. Pokud jste viděli jedničku a dvojku a máte náladu jít i potřetí, tak doražte.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Mějte úspěšný nejen filmový týden!

obalka_Poutnik_realfilm

Výpravná kniha o Otu Hofmanovi – autorovi dětských knih a scénářů k filmům a seriálům – Pan Tau, Návštěvníci, Třetí princ


KOUPIT ZDE – KOSMAS.CZ

nebo v obchodě Terryho ponožky a Muzeum Karla Zemana v Praze.

Přidat komentář

TOPlist