Filmový průmysl: Co se děje?

Filmy z jarních kin předčasně míří na internet, streamování je globálně v o čtvrtinu horší kvalitě, festival SXSW bude a studio Lionsgate propustilo skoro celé marketingové oddělení.

T

Filmy z jarních kin míří s předstihem na internet

Filmy, které se hrály před uzavřením kin se už nyní přesouvají na domácí trh a VOD, a to často až s tříměsíčním předstihem. Týká se to Neviditelného, Frčíme, Ledové království 2, Mizerové 3, Harley Quinn a Bloodshot. Zatím ale nebudeme psát o odložených datech premiér, protože na to je stále ještě velmi brzy.

sxsw

SXSW bude online

Multimediální festival v texaském Austinu jsme podle prvních zpráv pohřbili a i samotní organizátoři říkali, že to pro ně bude naprosto likvidační. Ukázalo se, že jsou ale schopní připravit festival online a tvůrci na to samozřejmě přistoupili. Festival SXSW je jeden z největších festivalů americké nezávislé tvorby a pro mnoho filmařů má naprosto zásadní dopad. Předpokládáme, že podobná řešení zaujmou i ostatní skutečně velké filmové akce.

knivesout6

Lionsgate rozpustilo marketingové oddělení

Studio Lionsgate propustilo zaměstnance marketingového oddělení. Studio Lionsgate, které v minulosti sbíralo vavříny se sériemi Hunger Games, Saw, John Wick (1, 2, 3)a loni mělo obrovský úspěch s filmem Na nože se potýkalo se sérií neúspěšných titulů a muselo přijmout opatření a propustit zaměstnance. Nemá to ale co do činění s koronavirem, zaměstnanci by po vysoce ztrátových projektech Robin Hood, Bombshell a dalších museli opustit své kanceláře tak jako tak.

Celosvětově snížená kvalita streamování

Všechny streamovací služby snížily kvalitu streamování kvůli globální karanténě o 25%. Youtube mimochodem už několik dní nenahrává videa v HD.

Milí čtenáři, držte se a děkujeme, že nás čtete ve skutečně hojném počtu i v této době a těší nás to!

Přidat komentář

TOPlist