MFF Karlovy Vary letos nebudou a proběhne největší on-line filmový festival We Are One

Mezinárodní filmový festival ve Varech se letos neuskuteční a na youtube proběhne opravdu velký on-line filmový festival.

logo vary

Festival v Karlových Varech se měl letos konat od 3. do 11. července. Pořadatelé ho měli v úmyslu přesunout na náhradní termín, jenže všechno je jinak. V původním termínu se uskuteční pouze speciální verze tradiční přehlídky Vary ve vašem kině, která nabídne divákům kin po celé České republice snímky vybrané programovým oddělením festivalu.

„Hledání redukovaných nebo alternativních variant by šlo proti jeho hlavnímu smyslu, a tím je vzájemné setkávání diváků, filmových tvůrců, lidí z různých oblastí života a jejich kolektivní vnímaní filmových děl. Věřím, že síla společného prožitku při projekcích v sálech a jeho sdílení jsou nenahraditelné,“ uvedl v tiskové zprávě prezident MFF Karlovy Vary Jiří Bartoška.

V původním termínu letošního festivalu se uskuteční část soutěžní přehlídky projektů pro filmové profesionály KVIFF Eastern Promises. Vzhledem k předpokládaným omezením se ale odehraje ve virtuálním prostředí. Díky tomu se filmové projekty v různých fázích vývoje či výroby z regionu střední a východní Evropy, Balkánu, bývalého Sovětského svazu, Blízkého východu a severní Afriky budou moci představit také zahraničním nákupčím, festivalům a distributorům. On-line KVIFF Eastern Promises Industry Days budou od 6. do 8. července.

weareone

Berlinale a další velké filmové festivaly po celém světě, včetně Karlových Varů, uskuteční mezinárodní filmový festival „We Are One: A Global Film Festival“. Na tuto velkou akci se můžete naladit na videoplatformě YouTube. Připojit se můžete na www.youtube.com/WeAreOne

 Festival začne 29. května a potrvá 10 dnů. Podílet se na něm budou talentovaní umělci, scenáristé a kurátoři. Výtěžek z festivalu půjde na účet World Health Organization (WHO) - Světové zdravotnické organizace a vybraným místním organizacím pomáhajícím lidem s onemocněním COVID-19. #WeAreOne

Přidat komentář

TOPlist