Tom Hardy je Al Capone v dokončeném filmu Joshe Tranka

Josh Trank pět let nenatočil metr filmu, protože si otevřel ústa na vedení studia Fox. Jenže kdo mohl tušit, že studio půjde do kytek, jeho nepřátelé zmizí v propadlišti dějin a v dobách korony bude objektivní vítěz.

capone_2

Veřejná poprava Joshe Tranka (úspěšná Kronika) před pěti lety za film Fantastická čtyřka byla hodně nechutná. Mladý a ambiciózní tvůrce si na sociální síti postěžoval, že hlavouni u Foxů jsou pěkní parchanti a nemohl film uvést do kin, tak jak ho natočil. Výsledek byl jeden z největších propadáků léta a studio to hodilo samozřejmě na mladého blouznivce. Jenže Trank měl docela kliku. Jeho nepřátelé u Foxu tam minimálně od loňského léta nejsou, protože studio bylo začleněno do koncernu Disney, který současnou situaci musí považovat za horší ránu než ty ve Starém zákoně.

capone

Trank tak dostal možnost režírovat nový film Capone (dříve se o něm hovořilo jako Fonzo, ale Capone je přeci jen údernější, ačkoli už se tak už jeden film jmenuje) v produkci vlivného producenta Lawrence Bendera (Greta, Kill BillDobrý Will HuntingPulp Fiction, Mlčení, Hacksaw Ridge). Jedná se o životopisný snímek slavného chicagského gangstera Al Capona, ano, toho lotra, kterého bravurně hrál Robert De Niro v Neúplatných. Do stejných bot tak vstupuje Brit Tom Hardy (Počátek, Peaky Blinders: Gangy z Birminghamu, Venom, Dunkerk), který ale žije už řadu let v New Yorku a který se pro role gangsterů a tvrdých chlápků vypracoval díky dřině v tělocvičně, protože Hardy začínal kariéru spíš jako hubený atlet než mlátička, jako je dnes. V prvé řadě je to ale zatraceně dobrý herec a jelikož jsem s ním potkával na natáčení Dítě 44, můžu o něm zodpovědně říct, že je to také živel, dříč, studnice nápadů a srandista, ačkoli na to vůbec nevypadá.

 

V dalších rolích budou hrát zajímaví a zkušení hráči Kyle McLachlan (Modrý samet), Linda Cardellini (Zelená kniha, Zakladatel, Táta je doma) nebo Matt Dillon. Film má premiéru 12. května a místo kina se zatím podívá nejprve do dvoudenního okna VOD a režisér doufá, že na plátnech se bude film hrát ke konci roku. Ostatně podobného uvedení se těšil už Doktor Spánek a to dávno před koronavirem. Z hlediska marketingu je to dobrý tah, protože film už díky určitému bezvětří nových filmů bude divákům povědomý.

 

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist