Gérard Depardieu – čas her a malin nezralých (2015)

uprchlici_3

Growing Up, Gérard Depardieu, režie: Renaud Fessaguet, Richard Melloul

91 minut, barevný a černobílý

 

Film:

Medailon Gérarda Depardieua natočený bez hercovi účasti, kterého uvidíte pouze v archivních záběrech, zato s jeho často bývalými přáteli (v současnosti), bývalými partnerkami, kolegy, respektive kolegou, protože před kamerou je vlastně jediný herec a to Pierre Richard, který má toho hromotluka evidentně pořád rád, ale ke slovu se dostane i ministr kultury, který o Depardieovi v roce 2014 řekl, že je ubohý a Depardieu se od té doby ve Francii už nikdy neukázal. Je to pátrání po Depardieuovi, pokus o pochopení jeho povahy, jeho nezkrotnosti, nenasytnosti.

Filmařům se v tomto dokumentu kromě biografických údajů, které si dnes můžete snadno dohledat nebo dočíst v některého z jeho několika biografií, podařilo najít v archivu často dost neskutečné záběry, kdy Depardieu současně přijímá režisérovy instrukce u vypjaté emocionální scény a do toho mobilem objednává hovězí do své restaurace nebo co já vím a jako kněz dává poslední pomazání zemřelému chlapci a následně štípe do zadku homosexuálního maskéra a dobírá si ho jak patnáctiletý fracek na učňáku.

Gérard Depardieu se prosazoval epizodními rolemi často vyšinutých jedinců na okraji společnosti, dokázal si zařídit pro neznámého herce astronomický honorář ve filmu Dvacáté století, který ho vyšvihl mezi evropsky nejuznávanější herce na obou březích Atlantiku, aniž by ho ve Francii vzala na milost kritika nebo snad diváci, okouzlil všechny v dojemném Cyranovi a pro děti je Obelixem, což si troufám tvrdit, že by žádný charakterní herec absolutně nepřekousl.

Dokument se zabývá jeho politickými excesy, například přijetím ruského občanství a přátelstvím s Vladimírem Putinem, které je zjevně naprosto upřímné. V roce 2013 se stal oficiálně Rusem, aby ve Francii nemusel platit daně.

 

PŘEHRÁT VIDEO S DOKUMENTEM

 

https://www.ceskatelevize.cz/porady/11894776517-gerard-depardieu-cas-her-a-malin-nezralych/21838775541/

 

Filmy Gérarda Depardieua na RealFilm.cz

Kopyto

Uprchlíci

Volba zbraní

Edith Piaf

Paříži, miluji Tě

Danton

Profesionální manželka

Diamant 13

Válka policajtů

Přidat komentář

TOPlist