V.I.P. domácí Kino Výhled – novinky Netflixu

Díky karanténě a jistě i ze zvědavosti diváka často zláká sledovat i filmy, které by možná i nechal ležet ladem. A jsou i takové novinky z Netflixu jako Vyproštění, 6: Underground: Tajné operace, Irčan, Jmenuji se Dolemite nebo Dva papežové?

extraction

Vyproštění

 

Děj: Žoldák zmítaný vnitřními démony zachraňuje uneseného mafiánského synka v přelidněné Bombaji.

 

Verdikt: Béčko na úrovni filmů Chucka Norrise, jehož uvěřitelnost je na úrovni nepříliš záživného comicsu, což se divák v závěrečných titulkách také dozví. Děj je šablonovitý a mnohokrát viděný a říkal jsem si, že tedy vyhraje forma. No a ejhle. Hned v úvodu skočí hlavní hrdina z výšky 30 metrů, do zatopeného lomu, což by samozřejmě nepřežil. Tam každý kdo nemá v hlavě míchané vejce pochopil, že na realističnost se tu hrát nebude. A taky, že ne. Akce je nepřehledná, špatně sestříhaná a dojde i na dost neskutečné WTF momenty – pád z okna na ulici v Bombaji, kde hrdinu po pádu z okna srazí auto a následně pokračuje v boji. Tento film vážně není příliš dobrý ani v rámci žánru.

6 Underground

6 Underground: Tajné operace

 

Děj: Bezejmenný tým pojmenovaný čísly dvě hodiny něco dělá, ale těžko říct co.

 

Verdikt: Hlasité, uřvané, prázdné a naprosto s prominutím debilní nic. Ukázka toho, jak se dají vyhodit z okna 3 miliardy korun. Proč natáčet nesmyslné scény v nádherné Florencii v Palazzo Pitti, když z nich čiší kašírovanost a nenápaditost? A přiznám se, že kvůli Florencii jsem se na to díval. A bože, já se tak nudil!!! Scénář nestojí za nic, rádoby efektní scény jsme viděli mnohokrát, herci jsou prkenní, scénář je jak od třináctiletého kluka po lobotomii a po skončení závěrečných titulků na to celé zapomenete. Michael Bay býval před dvaceti lety opravdu dobrý filmař, ale dnes je to manýra. Předpokládám, že bude tento film sólovým kiksem, protože původně to bylo ohlášeno jako trilogie. Díky karanténě si to ale přehrálo spoustu lidí, tak uvidíme, zda bude dvojka.

the-two-popes-1

Dva papežové

 

Děj: Poprvé v dějinách papežství chce vzdát papež svou funkci kvůli věku a vybere si za sebe svého nástupce, se kterým řeší zásadní otázky.

 

Verdikt: Dva papežové, které uvádí do vašich televizí Netflix je výpravná konverzační dramatická komedie, která je krásnou kombinací hraného filmu s dokumentem a dvojicí špičkových hráčů Anthonyho Hopkinse a Jonathana Pryce. Je to podívaná naprosto skvělá, ostatně na režijní sesli seděl vynikající filmař Fernando Meirelles, který tak po filmu Constant Gardener a Město bohů má už třetí majstrštyk. Velké překvapení a pochvala Netflixu.

 

DLOUHOMETRÁŽNÍ RECENZE

Irishman-1

Irčan

 

Děj: Skutečná životní dráha mafiána Sheerana, který se protloukal od píky až po nedotknutelného člena mafie a zažil turbulentní přátelství s odborovým předákem Jimmym Hoffou (americkým Středulou), o kterém Amerika dodnes nechápe, jaktože mohl přes noc zmizet.

 

Verdikt: Pokud si přehrajete v jednom sledu Mafiány, Casino a Irčana, budete mít volnou trilogii, která má v podstatě stejné obsazení a pojednává o hodně podobných věcech. To ale není na škodu, protože Scorsese se v žádném filmu neopakuje. Přiznám se, že navzdory neuvěřitelně agresivnímu marketingu pro art film za 160 milionů dolarů jsem od tohoto filmu nic moc nečekal a nakonec jsem se od toho vyprávění nemohl přes tři hodiny a dvě desítky minut odtrhnout. Herci jsou výborní, triky jsou neobvyklé, ale klobouk dolů před nimi. Místy mě make-up na hercích neskutečně rozesmíval. Robert De Niro je v tomto filmu naprosto jedinečný a klobouk dolů před scenáristou, to je paráda. Oceňuji si během filmu udělat pauzu a dojít si uvařit kávu nebo odejít na záchod.

 

DLOUHOMETRÁŽNÍ RECENZE

dolemite_3

Jmenuji se Dolemite

Děj: Životopisný film o neúnavném Rudy Ray Mooreovi, který uspěje jako stand up komik a první velká hvězda bláznivých komedií pro ryze černošské publikum.

Verdikt: Krásný film Craiga Brewera, u jehož sledování jsem si vzpomněl na mou ve své době oblíbenou komedii Trhák pana Bowfingera, která byla až naivně čistá, zatímco tohle je bezvadná sranda, jež funguje i na mě, a to nejsem americký černoch. Murphy zraje jako víno, po dlouhé době je smysluplně obsazený i Wesley Snipes, který je tu rovněž bezvadný.

DLOUHOMETRÁŽNÍ RECENZE

 

Přidat komentář

TOPlist