Vše co dosud víme o filmu Tenet

Film Tenet bude bezesporu sci-fi o fenoménu času a podle traileru to vypadá, že se Nolan pouští na pro nás už důvěrně známá území. Minimálně podle marketingu u Warnerů.

tenet_1

Ačkoli je film o času Christopher Nolan ho rozhodně nemá. Investoři do filmu vložili přes 200 milionů dolarů a tenhle film si prostě na televizi doma primárně nepustíte. Chce to velké plátno. A Nolan jako první filmař rozhodl, že půjde do kin s blockbusterem. Na podzim se tam v plánu premiér tísní velké množství blockbusterů a jak už to tak bývá, mnohým z nich zbudou oči pro pláč. Nolan tak brzy zjistí, jestli je hazardér nebo prozíravý obchodník. Protože kampaň bude samozřejmě hodně drahá a Tenet už je vidět.

Tenet, je nejnovější film Christophera Nolana, který se po válečném Dunkerku vrací do hájemství sci-fi, který prozkoumával zejména žánrovými klenoty Interstellar a Počátek. Mezi herci uvidíte staré známé tváře jako Michaela Cainea, Kennetha Branagha a Martina Donovana a mezi režisérovými nováčky jsou dost možná neokoukané, byť hodně slibné tváře John David Washington (BlacKkKlansman), Robert Pattinson (nový představitel Batmana), Elizabeth Debicki (Vdovy, Krycí jméno U.N.C.L.E.), Clemence Poesy (127 hodin) a Aaron Taylor-Johnson, Film bude opět aspirovat na intelektuálnější podívanou, ale jistě nebude zaostávat ani v řízné akci, kterou umí Nolan natočit jako málokdo.

tenet_2

Ve středobodu Tenetu je záhada týkající se času a manipulace dopředu nebo dozadu na časové ose. Čas je ostatně ústřední moment režisérovy tvorby, který vzužívá při svém nelineárním a flashbackovém stylu vyprávění, kdy účelově manipuluje se vzpomínkami. Divák si tak musí pokládat otázku. Je to na co se dívám skutečné? A podle ohlasů a plných kin je jasné, že tyto hádanky diváky opravdu ohromně baví.

Jasné zatím je, podle traileru alespoň, že se nebude jednat o cestování časem v klasickém slova smyslu. To ale potvrdil i Robert Pattinson v rozhovoru pro časopis QC:,,Není to o cestování časem. To je jediná věc, co mám povoleno vám k filmu říct.“ Hlavní hrdina nazývá svou schopnost ,,inverze“, tedy podle definice proces, při němž dochází k převrácení dvou nebo více věcí oproti přirozenému (nebo obvyklému) stavu. A v traileru zazní věta:,,Nestřílíš kulku, ty jí chytáš.“ Domněnky jsou zatím, že se bude film odehrávat ve světě mezinárodní špionáže, ostatně Kenneth Branagh má v traileru silný ruský přízvuk.

Nolan k filmu řekl: ,,Začínáme z perspektivy špionážního filmu, ale dostaneme se do mnoha rozličných míst. Mísíme několik různých žánrů v, doufejme, vzrušujícím a svěžím stylu. Emma a já jsme už dali dohromady mnoho velkých produkcí, ale tahle je rozhodně největší v mezinárodním měřítku. Točili jsme v sedmi zemích, na různých místech a s masivním obsazením a obrovskými kulisami. Není pochyb o tom, že jde o náš dosud nejambicióznější film.“

Film má ohlášenou premiéru na začátek července, ale bohužel nemá křišťálovou kouli Johna Dee z rudolfínského dvora, abych řekl, zda to bude termín konečný.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist