Kostýmy Arianne Phillips pro film Tenkrát v Hollywoodu

Arianne Phillips není v oboru kostýmního výtvarnictví žádným nováčkem. V devadesátých letech vymyslela kostýmy pro kultovní Vránu s Brandonem Lee nebo comics Tank Girl, v roce 2001 navrhovala kostýmy pro kultovní film Hedwig and the Angry Inch a jistě není od věci zmínit ani její dlouhodobou spolupráci s popovou divou Madonnou.

Once-Upon-a-Time-in-Hollywood-1

Společně s Quentinem Tarantinem pracovala na Tenkrát v Hollywoodu (Once Upon a Time in Hollywood) a možnost vymýšlet kostýmy z konce 60. let pro tento kousek míchající alternativní realitu s realitou skutečnou a oblékat hvězdy do kostýmů Stevea McQueena, Bruce Lee a další jí hodně lákal.

once_upon_9

Každé z postav Arianne Phillips vymyslela nějaký talisman, Leonardo DiCaprio tak nosí stejný medailon, jaký nosil ve skutečnosti Steve McQueen a Brad Pitt má kovou přezku se znakem asociace amerických filmových kaskadérů. Tarantino také trval na tom, aby se ve filmu nosily havajské košile, protože si je oblíbil a pamatoval si je z dětství. Kostymérka prošla všechny možné secondhandy a vintage obchody, aby nakonec vytvořila vlastní havajské košile.

once_upon_a_time_in_hollywood_margot_robbie_sharon_tate-2

Klíčové bylo samozřejmě také odívání Margot Robbie (Já, TonyaSuite FrancaiseSázka na nejistotuSuicide SquadVlk z Wall Street), která hraje Sharon Tate. Díky Tarantinovým přesvědčovacím schopnostem se Phillips seznámila se sestrou Sharon Tate, která do filmu přinesla několik skutečných bižu kousků tragicky zemřelé filmové hvězdy. Arianne Phillips si mohla prohlédnout šatník Sharon Tate, podívat se na brýle, které hvězda nosila a na řadu dalších doplňků. Sestra pak o Sharon vyprávěla řadu anekdot i historii některých módních kousků. Margot Robbie má všechny náušnice ve filmu z vlastnictví Sharon Tate.
Krátký filmeček o kostýmech Tenkrát v Hollywoodu

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

Přidat komentář

TOPlist