Nejslavnější filmy se zvířaty v hlavních rolích

Režisér Gary Ross, který odstartoval veleúspěšnou sérii Hunger Games natočil v roce 2003 snímek Seabiscuit, který je špičkovým sportovním dramatem v hlavní roli s dostihovým koněm. Adaptace knihy Laury Hildebrand popisuje zajímavý skutečný příběh z 30. let minulého století, kde se dává dohromady dostihový tým kolem koně, jež se vepsal do dějin. Filmový koňáci jsou skvěle zahraní Jeffem Bridgesem a Chrisem Cooperem.

 

Podívaná v klasickém hollywoodském stylu se propracovala až k 7 zaslouženým oskarovým nominacím a výborně zachycuje tvrdé časy hospodářské recese i dobovou atmosféru. Po herecké stránce se filmu nedá, co vytknout. Film zaujme zejména vynikajícími scénami z dostihového prostředí a opravdu napínavých scén s profesionálními žokeji na skutečných dostihových koních.

hachi

   Hačiko: Příběh psa (2009) je dojemný snímek Lasse Halströma o pánovi (Richard Gere) a jeho věrném pejskovi, který ho čekal na nádraží ještě drahnou dobu poté, co zemřel. Film nikdy neběžel v amerických kinech, ale po světě se stal kasaštykem a na imdb.com se řadí k nejlépe hodnoceným filmům.

Life-of-Pi

Pí a jeho život je adaptací světového bestselleru Yanna Martela Life of Pi. Pi je předčasně vyspělý syn ošetřovatele v zoo. Jeho rodina, která bydlí v indickém městě se rozhodne, že se přestěhují za lepším životem do Kanady. Dostanou se tedy na loď, která však během cesty ztroskotá. Na záchranném člunu uprostřed Tichého oceánu se tak ocitne Pí ve společnosti zebry, hyeny, orangutana a téměř čtvrtmetrákového bengálského tygra jménem Richard Parker a všichni bojují o přežití!

K projektu byly postupně přizváni již režiséři M. N. Shyamalan (indický původ), Jean Pierre Jeunet a Alfonso Cuarón (Potomci lidí), ale studio Fox Searchlight nakonec vybralo svého kmenového režiséra Anga Lee a vyplatilo se to,protože film se stal šlágrem.

alpha1

Film Alpha sice v kinech dopadl nevalně, ale na domácím trhu a VOD se stal hitem.  Kmen pravěkých lovců se tradičně vydává na lov. Jenže něco se zvrtne a mladý lovec Keda (Kodi Smit-McPhee) zůstává sám napospas divoké přírodě. Je to skutečně ještě chlapec, byť se už může považovat za lovce. Jeho zranění a náhoda, díky které přežil ho ovšem výrazně zocelí. Zůstane ovšem sám napospas divoké přírodě s hrozivou vyhlídkou smrti. Ač sám má namále a v patách smečku divokých vlků, odhodlá se k aktu nečekaného milosrdenství. Pomůže zraněnému vlkovi. Vlk je samozřejmě nezkrotný živel, ale brzy zjistí, že s tím dvounohým chlapcem vedle sebe má mnohem větší šanci na přežití, než sám. A to samé brzy zjistí i chlapec.

 

Filmy se zvířaty v hlavních rolích patří k osvědčeným receptům na diváckou návštěvnost, dají se v nich kombinovat vyloženě dětské snímky, ale i mnohem ambicióznější dobrodružné nebo dramatické projekty. Náš výčet nemůže být úplný a v budoucnu se k tomuto druhu filmů určitě ještě vrátíme.

Pages: 1 2

Přidat komentář

TOPlist