Německá komedie Téměř dokonalá tajemství vypráví znovu příběh Naprostých cizinců

Italská tragikomedie Naprostí cizinci má vpravdě geniální námět. Skupina přátel si sedne k jednomu stolu, na stůl položí mobily a začnou hrát hru. Musí přečíst nahlas všechny zprávy z textovek, whatsupu a podobných kanálů. I nejlepší přátelé zjistí, že se vlastně neznají.

Szenenbild 01 (1400x933)

Tento italský megahit nejprve přetočili Číňané a jejich verze byla naprostý megahit a německou verzi natočili filmaři zodpovědní za trilogii Fack jú, pane učiteli. Není to ale přesný remake, film je mnohem akčnější, dražší a má jiný konec. O originálu jsme psali zde a mimochodem italský originál v českých kinech už vidělo 29 000 diváků. Německá verze měla premiéru loni na podzim a vydělala v kinech necelých 50 milionů dolarů. Vzhledem k oblíbenosti série Fakjú, pane učiteli by za normálních okolností Téměř dokonalá tajemství měla našlápnuto k diváckému titulu, ale zde opravdu těžko říct.

Szenenbild 03 (1400x933)
Elyas M’Barek (Případ Collini, Spolu to dáme) k filmu řekl: „Tento film se každou minutu stává čím dál více znepokojujícím. Trapné situace se stupňují a v určitém okamžiku si pomyslíte: Prosím, Bože, nenechte svůj mobilní telefon už zvonit! Každý, kdo sedí v kině, může být šťastný a vděčný, že sedí pouze v kině a ne na téhle báječné večeři s přáteli.“

„Mohu jen poradit každému, aby takovou hru nikdy na vlastní kůži neopakoval,“ pokračuje Elyas M’Barek. „Existuje velmi dobrý důvod, proč mají mobilní telefony hesla a bezpečnostní gesta. Jsou prostě věci, které jsou jen pro vás. Kdyby všichni věděli, co si o něm myslíte nebo co kdo tajně udělal, pak by svět úplně vybouchl.“

Szenenbild 04 (1400x933)
Poslední informaci, kterou vám k filmu dáme je, že aktuální světový rekord v hodu mobilem je 101,46 metrů. Zaznamenal ho v roce 2012 Fin Ere Karjalainen. Dosud ho nikdo nepokořil.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist