POD POVRCHEM: Christine (1983)

Horror Christine režiséra Johna Carpentera podle výborného horrorového románu Stephena Kinga nepatří mezi nejlépe hodnocené ani jednoho z nich a dosud jsme o něm ani nepsali. Ten film má ale zvláštní kouzlo a pokud ho neznáte, pojďte ho společně s námi objevit.

christine-movie_1

Mladík Arnie Cunningham (Keith Gordon) si zamiluje Plymouth Fury, ročník 1957. Auto si koupí u docela podivného typa, který mu sdělí, že o něj musí pečovat jako o svou přítelkyni. Arnie také vůz překřtí na dívčí jméno Christine. Tráví s ní veškerý čas a udělá z ní krasavici. První problémy nastanou, když Christine začne ohrožovat Arnieho kamarády. Je to přeci jen ženská a žárlí.

Christine má v prvé řadě fantastickou atmosféru. Nejpůsobivější scény jsou právě ty, kdy je Christine zničena a ona (ono) se pak musí sama opravit. Christine se mstí svým trýznitelům a její rozsudky jsou v rámci žánru naprosto jasné.

christine-2

Pro scény samoopravných scén tvůrci instalovali hned k několika identickým vozům Plymouth Fury hydraulické pumpy a využívaly plastové části, které vypadaly jako kovové. Proces likvidace je samozřejmě ve filmu použitý obráceně, nejdřív se auto zničilo a pak byl materiál vložen do filmu pozpátku. Na tyto klíčové scény filmu padlo celých 15% rozpočtu filmu. Natáčení přežily jen dvě auta a shodou okolností v roce 2014 bylo jedno z nich prodáno za krásných 164 000 dolarů. Dnes se prodává za půl milionu.
http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/box-of-film.jpg

Přidat komentář

TOPlist