Vybíráme z Tady Vary

Už 3. července začíná ve formě limitované obsahem, ale široce rozkročené dosahem tradiční filmový festival v Karlových Varech, který se jmenuje Tady Vary. Ve dnech 3.-11. července 2020 bude v bezmála stovce (96) českých kin promítnuto 16 filmů v rámci unikátní přehlídky TADY VARY ve vašem kině, kterou připravil organizační tým MFF Karlovy Vary. Vybíráme to nejlepší z programu.

favolacce_berlinale

ZLOVOLNÉ HISTORKY Z PŘEDMĚSTÍ – festivalové drama

 

Předměstí Říma klame tělem. Úhledné plůtky oddělují pečlivě střižené trávníky, zatímco letní idylou probublávají lidské frustrace toho nejhrubšího zrna. Sebejistě zrežírovaný film, ke kterému nelze zůstat chladný, vypráví s nadsázkou o neurotických otcích, lhostejných matkách a dětství, které rozhodně není nevinné. Sžíravá vize zkaženého lidství získala Stříbrného medvěda za nejlepší scénář na Berlinale.

ČLÁNEK Z BERLINALE – film se jmenuje Bad Tales

stanley_kubrick_life_in_pictures_main_bild

KUBRICK O KUBRICKOVI – dokument o významném filmaři

 

O filmografii Stanleyho Kubricka byly popsány stohy papíru a natočena řada dokumentů (Stanley Kubrick: Život v obrazech), sám gigant světové kinematografie však během své kariéry mnoho rozhovorů neposkytl. Výsledkem unikátního přístupu, který Kubrick opakovaně umožnil význačnému francouzskému kritikovi Michelu Cimentovi, byly hodiny audionahrávek s interview, jež tvoří základ Monroova originálního portrétu tvůrce filmů jako 2001: Vesmírná odyssea, Barry Lyndon nebo Mechanický pomeranč.

PROFIL STANLEYHO KUBRICKA NA REALFILMU

proxima_2

PROXIMA – sci-fi

 

Astronautka Sarah (Eva Green) se připravuje na roční pobyt na oběžné dráze. Jako jediná žena ve vesmírné misi „Proxima“ podstupuje psychicky a fyzicky náročný trénink, zatímco pečuje o svou milovanou sedmiletou dcerku Stellu. Příběh matky a dcery má navzdory netradičnímu prostředí univerzální téma: hledání rovnováhy mezi osobními sny a rodičovskou láskou.

PREVIEW NA REALFILMU

 

HONEY BOY – americké nezávislé drama

 

Dvanáctiletý Otis je dětský herec, kterému asistuje jeho otec James, kdysi profesí klaun a zároveň alkoholik s problémy se zákonem. Strhující, bolestivě upřímný a hořce humorný popis komplikovaného vztahu otce a syna tvoří jádro opěvovaného nezávislého hitu loňského podzimu. Autorem výrazně autobiografického scénáře je kontroverzní herec Shia LaBeouf (Borg McEnroe, American Honey, Železné srdce, Země bez zákona, Wall Street: Peníze nikdy nespí), který rovněž propůjčil svůj nesporný herecký talent postavě Jamese, v níž se zrcadlí jeho vlastní otec.

Nataceni Mekyho

MEKY – dokument o známém hudebníkovi a zpěvákovi Miroslavu Žbirkovi

 

Miro Žbirka, kterému všichni říkají prostě Meky. Jeho jméno a hity znají všichni, Žbirku samotného a jeho skutečný život zná ale málokdo. Přitom se podobá skvělé písni, má strhující příběh, tempo, emoce a překvapení. Energický filmový portrét Meky představuje populárního zpěváka z těsné blízkosti, zcela otevřeně a upřímně, v nečekaných souvislostech i s humorem. Žbirkovu zpověď doplňují současné záběry koncertu v Londýně i rozsáhlý archivní materiál. Film natočil Šimon Šafránek, který za svůj předchozí dokument King Skate získal Českého lva.

PREVIEW NA REALFILMU

Podrobné informace o programu, filmech i seznam zapojených kin je k dispozici na stránkách www.kviff.com. Lístky na jednotlivá představení je možné zakoupit přímo v zapojených kinech.

 

obalka_Poutnik_realfilm

Knihu Poutník světem fantazie – biografii Oty Hofmana vydává Charon media a můžete si jí koupit v distribuci společnosti Kosmas, u Karlova mostu v Muzeu Karla Zemana a Obchodu Terryho ponožky v kině Světozor.

Přidat komentář

TOPlist