Agatha Christie opět v kurzu: Vražda na jachtě a Na nože

Máte rádi příběhy Agathy Christie? Současní filmaři evidentně také, protože za posledních pár měsíců vznikly hned dva úspěšné filmy inspirované právě touto autorkou.

na_noze_1

Tím prvním a objektivně lepším filmem je film Na nože, kde si detektiva ála Hercule Poirot střihl Daniel Craig. Film měl obrovský úspěch a v plánu je pokračování.

 RECENZE FILMU

A druhý se zařadil mezi deset nejúspěšnějších filmů Netflixu v jeho historii. O filmu jsme zatím nepsali, takže si ho pojďme představit. Jmenuje se Vražda na jachtě, napsal ho James Vanderbilt, který napsal fantasticky atmosférického Zodiaca, ale je třeba vydělávat na složenky, takže je podepsaný i třeba pod Spidermanem z roku 2012.

murder_mystery_1

Zápletka je kombinace odpočinkové Sandlerovky a televizní detektivky na nedělní odpoledne. Nepříliš movití manželé policista (Adam Sandler) a kadeřnice (Jennifer Aniston) jedou oslavit patnácté výročí své svatby do Evropy. V letadle potkají záhadného miliardáře (Luke Evans), který je pozve na obrovskou jachtu mezi své pošahané a extrémně bohaté příbuzné. Tam dojde k zásadnímu zvratu. Patriarcha rodu (Terence Stamp) jim oznámí, že vše odkáže své milence a je odřízne od peněz. V tu chvíli se zhasne a dojde k vraždě. Jenže kdo je vrah?

 

Sandlerovka Vražda na jachtě je podstatně větší limonáda, než Na nože a je to vlastně typický americký biják pro široké masy. Globální Netflix jako obvykle angažuje hvězdy z různých zemí, takže se dočkáme i populárního francouzského komika Dannyho Boona. Vidět se to dá, ale Na nože je o třídu lepší film.
http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist