S láskou, Rosie (2014)

rosie_1

Německo/Velká Británie, Love Rosie, režie: Christian Ditter, scénář: Juliette Towhidi podle knihy Cecelia Ahern, kamera: Christian Rein, střih: Tony Ranstoun, hudba: Ralph Wengenmayr, hrají: Lily Collins, Sam Clafflin, Tamsin Egerton, Suki Waterhouse

 

102 minut, 2.35:1, ARRI Alexa, barevný, na DVD Bontonfilm

 

Film:

 

Prý platí, že pokud se lidi znají jako malé děti, něco jim brání, aby se do sebe jako dospělí zamilovali. Rosie a Alex se ale znají už od školky. V době prvních lásek a sexu svoje zážitky s patřičnými detaily samozřejmě probírají, ačkoli tomu druhému to ale není vždy úplně po chuti. Oba mají plány na svůj život a jak už to tak bývá, člověk míní život mění.

rosie_4

Každopádně čas plyne a Rosie (Lily Collins) zůstává v Dublinu, zatímco Alex (Sam Clafflin) jede na Univerzitu do Bostonu. Mezi nimi stojí sice oceán, ale i jiné aféry, rodinné vztahy a víc už prozrazovat nechci. Jsme v žánru romantické komedie/dramatu a prozrazovat určité dějové kotrmelce se nesluší.

rosie_2

 

Na oba hrdiny čekají v příběhu zábavné momenty, ale často i momenty kruté a bohužel takové, které se v našich životech a vztazích objevují docela často. Zvláště pokud se odehrávají ve věku našich hlavních hrdinů. Film zachycuje cca prvních 30 let života Rosie a Alexe.

rosie_5

Irská spisovatelka Cecelia Ahern napsala ve svých 21 letech svojí první knihu P.S. Miluji tě, ze kterého se stal knižní bestseller i úspěšný film s Oskarovou Hilary Swank a Gerardem Butlerem v hlavních rolích. Její druhá kniha Kde končí duha je námětem právě pro film S láskou, Rosie. Hlavní roli Rosie ztvárnila Lily Collins (Mortal Instruments: Město z kostí), ve skutečnosti dcera slavného hudebníka Phila Collinse a jejího nejlepšího kamaráda i osudovou lásku Sam Claflin (Než jsem tě poznala).

rosie_3

Tohle je sice film, na který bych se asi normálně ani nepodíval, ale rozhodl jsem se, že dám na divácká hodnocení i na skutečnost, že poslední dobou příliš odpočínkových filmů a pohodových filmů na RealFilmu nemáme. Každopádně tentokrát se můj vkus sešel i s tím většinovým a předpokládám, že se bude film líbit i Vám. Herecká dvojice je úžasná a příběh tak akorát, aby sice obsáhl všechna klišé, ale přitom má řadu nečekaných zvratů. Obvykle v těchto romancích na konci hlavní hrdiny přejede náklaďák nebo tak něco, ale tady to skončí celkem fajn. S láskou, Rosie je příjemné překvapení.

http://magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/FINAL-trailer.jpg

Přidat komentář

TOPlist