Situace k normálu se vrátí později

Velká studia Paramount, Warner Bros a Disney vzhledem k aktuální situaci s nemocí covid 19 fanoušky rozhodně nepotěší.
industry_main_bild

Už to vypadalo nadějně. Nolanův Tenet se nejprve posunul z července na polovinu srpna, jenže pak přišla studená sprcha. Čísla nemocných v amerických městech jsou alarmující a studia se bojí poslat blockbustery s dvousetmilionovými rozpočty na plátna kin. Čína se do normálu nevrátila ani zdaleka a návštěvnost ve státech jako je Česká republika je účetním v Hollywoodu naprosto šumák.

TOP GUN: MAVERICK

Paramount tak na rok 2021 posunul již dokončený spektákl Top Gun: Maverick a stejný osud potkal i dvojku megahitu Tiché místo.

 

Fanoušci horrorů zcela jistě neocení posunutí hororu od Warner Bros V zajetí démonů 3 ze září na rok 2021 a spasitel léta Nolanův Tenet je odložený po dvou odloženích na neurčito. Studio se dušuje, že film rozhodně neuvede na streamovací službě HBO Max dříve než v kinech.

 

Disney se rozhodně neraduje z dalšího posunutí velice drahé pohádky Legenda o Mulan, která už náklady na propagaci dosáhla do tak obřích rozměrů, že bude muset nalákat desítky milionů diváků, aby se dostala do nějakých rozumných čísel.

 

Pointa je v tom, že studia jsou kromě filmů také majiteli nebo akcionáři řetězců kin, které vydělávají mnohem více na prodeji pop cornu a sladkých limonád, včetně velkých zemí Evropy pochopitelně, a současná globální situace s omezením pohybu a nesmyslnými a naprosto nefunkčními restrikcemi způsobují největší ohrožení americké kinematografie v jejích dějinách.

Přidat komentář

TOPlist