Steve McQueen v Bullittově případu

“An American original” – přesně tak popsal fotograf William Claxton Stevea McQueena ve své knize Steve McQueen: William Claxton Photographs. McQueen měl styl v oblékání, motorkách, rychlých autech a kdybychom byli v bulváru, tak i v ženách. Jenže v bulváru nejsme, samozřejmě. Film Bullitův případ je nestárnoucí klasika. Ani ne tak kvůli dokonalosti filmu, ale hlavně kvůli jeho promyšlenému stylu.

mcqueen_bulit_2

McQueen a jeho signifikantní G9 Baracuta Harrington jacket, roláky a polo-trička. Nepohybujeme se v žádné vytříbené módě, ale ve stylu, který se dá pořídit i bez zlaté karty. Pokud se k tomu doplní, že každý chlap chtěl být tak cool jako McQueen a umět tak řídit jako on, nosit stejné hodinky jako on, nelze se čemu divit, že i v roce 2020 dodnes prezentují hodinářské firmy McQueena nosící jejich modely.

 

ZDE SI PŘEČTĚTE RECENZI NA FILM BULLITTŮV PŘÍPAD

 

foto: Barry Feinstein, na natáčení Bullitta

foto: Barry Feinstein, na natáčení Bullitta

Kostýmní návrhářkou Bullita byla Theadora van Runkle, která pro herce vybírala stylové kostýmy a doplňky už v Jewisonově filmu Aféra Thomase Crowna. Divák má tak pocit, že sleduje svou oblíbenou cool hvězdu a je mu vlastně dost jedno, jak se v tom konkrétním filmu jmenuje.

mcqueen_bullit

McQueen jako milovník rychlých kol řídit tmavě zelený Ford Mustang GT 390 z roku 1968. Mimo kamery pak řídil Ferrari ročník 1963 250 GT Lusso Berlinetta a Jaguar XKSS.

Přidat komentář

TOPlist